Ukrainos valstybinė mokesčių tarnyba penktadienį pranešė, kad ketvirtadienį jos tyrėjai pateikė J.Tymošenko, laikomai Kijevo tardymo izoliatoriuje, kaltinimą "organizavus maždaug 165 mln. valiutos įplaukų nuslėpimą, biudžeto lėšų grobimu ir nesumokėjus daugiau nei 47 mln. grivinų (5.9 mln. dolerių) mokesčių.
Pranešime, paskelbtame mokesčių tarnybos tinklalapyje, sakoma, kad nusikaltimas susijęs su laikotarpiu, kai J.Tymošenko vadovavo korporacijai Ukrainos bendrosios energetikos sistemos praėjusios amžiaus dešimtojo dešimtmečio viduryje.
Spalio pabaigoje baudžiamųjų bylų J.Tymošenkai skaičius išaugo iki penkių, kai Generalinė prokuratūra pranešė, kad panaikino ankstesnio generalinio prokuroro sprendimą nutraukti bylas buvusiai premjerei pagal kaltinimą finansiniais piktnaudžiavimais ir vengimu mokėti mokesčius, jai vadovaujant bendrovei Ukrainos bendrosios energetikos sistemos.
Prokuratūra taip pat užprotestavo prieš šešerius metus priimtą teismo sprendimą nutraukti bylas šios bendrovės darbuotojams pagal tokius pačius kaltinimus. Analitikai mano, jog prokuratūros sprendimas rodo, kad oficialusis Kijevas ketina prezidento Viktoro Janukovyčiaus politinės varžovės nepaleisti į laisvę.
Vakarai ir Maskva nepatenkinti, kad Julija Tymošenko nuteista septynerius metus kalėti pagal kaltinimą piktnaudžiavimu valdžia sudarant dujų sutartis su V.Putinu 2009 metais, bet tiriami ir kiti galimi jos nusikaltimai.
Tarp jų neteisėtas lėšų, gautų pagal Kioto protokolą panaudojimas, piktnaudžiavimas importuojant "greitosios pagalbos" automobilius, žalos padarymas iždui bendradarbiaujant su Rusijos gynybos ministerija.
J.Tymošenko teigia, kad visi kaltinimai jai yra V.Janukovyčiaus, mėginančio pašalinti varžovę per būsimus parlamento ir prezidento rinkimus, "vendeta".
Europos Sąjunga pasmerkė Ukrainą už "politiškai motyvuotą" nuosprendį opozicijos lyderei ir atsisakė priimti V.Janukovyučių Briuselyje.
J.Tymošenko padavė apeliaciją dėl nuosprendžio, kuriame jai paskirta bausmė kalėti septynerius metus.