Teigiama, kad Rusijos vadovas Vladimiras Putinas yra pasirengęs ir pajėgus surengti „destabilizuojantį ir alinantį“ elektroninį smūgį britams.

Rusija yra „itin agresyvi ir neapgalvota kibernetinėje srityje“ ir nori įgyti „strateginį pranašumą bei pažeminti Ukrainą remiančias valstybes“, pasak leidinio, įspės P. McFaddenas, kuruojantis nacionalinio saugumo ir valstybės grėsmių politiką.

Lankasterio hercogystės kanclerio vertinimu, neišvengiama Rusijos kibernetinės atakos prieš Jungtinės Karalystės infrastruktūrą ir įmones grėsmė gali „išjungti elektros tinklus“ ir suduoti skaudų smūgį ekonomikai.

Pirmadienį Londone vyksiančioje NATO kibernetinės gynybos konferencijoje jis ketina pridurti, jog per pastaruosius metus Rusijos kariuomenė ir jos „neoficiali kibernetinių nusikaltėlių ir įsilaužėlių armija“ „ne tik sustiprino savo atakas, bet ir išplėtė savo taikinius, įtraukdama daugelį NATO narių ir partnerių“.

„Jungtinėje Karalystėje Rusija nusitaikė į mūsų žiniasklaidą, telekomunikacijas, politines ir demokratines institucijas bei energetikos infrastruktūrą, – ketinamą sakyti ministro kalbą cituoja „The Telegraph“. – Karinė kietoji galia yra vienas dalykas. Tačiau kibernetinis karas gali būti destabilizuojantis ir žlugdantis. Kibernetine ataka Rusija gali išjungti šviesą milijonams žmonių. Ji gali išjungti elektros tinklus. Tai yra paslėptas karas, kurį Rusija kariauja su Ukraina.“

Šis įspėjimas nuskambėjo praėjus kelioms dienoms po to, kai V. Putinas pareiškė, kad jo kariuomenė gali nusitaikyti į Jungtinę Karalystę, tiesiogiai atsakydama į tai, kad Ukraina panaudojo britų pagamintas raketas „Storm Shadow“.

Rusijos vadovas sakė, jog Rusija išbandė naują vidutinio nuotolio raketą smogdama Ukrainai ir kad ji gali teisėtai panaudoti šį ginklą prieš šalis, kurios leido savo raketoms smogti Rusijai, tarp jų – Jungtinę Karalystę ir Jungtines Valstijas.

Ministrai tikina, kad nors jie negali sustabdyti Rusijos kibernetinių atakų prieš Jungtinę Karalystę, tačiau yra įsitikinę, jog imasi būtinų priemonių, kad būtų išvengta elektros energijos tiekimo sutrikimų. J. McFaddenas įspėjimu siekia užtikrinti, kad Britanijos ypatingos svarbos nacionalinė infrastruktūra ir įmonės nenuvertintų grėsmės ir pasirūpintų tinkama apsauga.

Šių metų pradžioje buvo įsilaužta į dviejų Londono ligoninių fondus, dėl to buvo atidėta daugiau kaip 800 suplanuotų operacijų ir 700 ambulatorinių vizitų. Tarp sutrikdytų pacientų buvo tokių, kuriems reikėjo gydyti vėžį ir persodinti organus.

Manoma, kad įsilaužimą įvykdė Rusijos kibernetinių nusikaltėlių grupuotė „Qilin“. Tai įvyko per išpirkos reikalaujančios programinės įrangos ataką prieš bendrovės „Synnovis“, teikiančios patologijos paslaugas ligoninėms ir bendrosios praktikos gydytojų kabinetams, kompiuterius.

Iš Londono Nacionalinės sveikatos tarnybos paskelbtų duomenų matyti, kad per šešias dienas dėl atakos sukeltų problemų teko atidėti beveik 100 vėžio gydymo procedūrų.

Praėjusį mėnesį prorusiški įsilaužėliai teigė, kad taikėsi į kelias vietos tarybas. Jie gyrėsi, jog užtvindžiusi jų svetaines interneto srautu, išvedė iš rikiuotės Salfordo, Bury, Traffordo ir Tamesaido tarybų interneto svetaines.

Ankstesniais skaičiavimais, Jungtinės Karalystės ekonomika dėl kibernetinių nusikaltimų patiria 27 mlrd. svarų sterlingų nuostolių per metus.

Šią savaitę Ukraina pirmą kartą panaudojo Jungtinės Karalystės tiekiamas raketas „Storm Shadow“ Rusijoje. Joe Bidenas uždegė Kijevui žalią šviesą naudoti JAV pagamintas ilgojo nuotolio raketas Rusijos teritorijoje, sudarydamas sąlygas panaikinti apribojimus Jungtinės Karalystės „Storm Shadows“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)