Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas šiuos įtarimus pavadino „absurdiškais ir neatsakingais“.
„Rusija nesikišo, nesikiša ir nesikiš į kitos valstybės vidaus reikalus, ypač – Juodkalnijos, su kuria palaikome labai gerus santykius“, – sakė jis žurnalistams.
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas taip pat pasmerkė „nepagrįstus įtarimus mums ir mūsų šaliai“.
Juodkalnijos specialusis prokuroras Milivojė Katničius sekmadienį apkaltino Rusijos valstybę dalyvavus įtariamame sąmoksle per spalio rinkimus užimti parlamentą ir nužudyti buvusį premjerą Milo Džukanovičių.
„Anksčiau turėjome įrodymų, kad (su sąmokslu) susijusios rusų nacionalistų struktūros, bet dabar – ir (įrodymų), kad tam tikru lygiu buvo įsitraukę Rusijos valstybės subjektai“, – vietos žiniasklaidai sakė M. Katničius.
„Rusijos valstybės organai privalo ištirti, kurie subjektai yra susiję ir pradėti šių veiksmų baudžiamąjį tyrimą“, – pridūrė jis.
Juodkalnijos prokurorai sąsajomis su sąmokslu įtaria 25 žmones, daugiausia – serbus, ir paskelbė dviejų rusų paiešką.
Vienas įtariamųjų yra Rusijos karinio atašė Lenkijoje padėjėjas Eduardas Sismakovas, kuris, kaip manoma, yra šio sąmokslo, kurio tikslas buvo sutrukdyti Juodkalnijai įstoti į NATO, architektas, sakė M.Katničius.
Tačiau tuojau po šio balsavimo parlamente Juodkalnijos vyriausiasis prokuroras paskelbė teisiškai privalomą nurodymą, kad deputatai būtų palikti laisvėje.
DF griežtai nusistačiusi prieš Juodkalnijos pastangas įstoti į NATO, bet neigia esantis kaip nors susijęs su mėginimu surengti perversmą. Partija tvirtina, kad šie kaltinimai yra sufabrikuoti vyriausybės.