Anot Juno Yamamoto iš Hokaido universiteto, šie moliuskai išlekia iš vandens, su dideliu spaudimu iššaudami vandens čiurkšlę. Tuomet išskleidžia pelekus ir sklendžia oru iki 11,2 m/s greičiu, rašo „The Telegraph“.

Daugkartinis olimpinis čempionas U. Boltas bėgo vidutiniškai 10,31 m/s greičiu, kai pernai per Londono olimpiadą laimėjo aukso medalį.

„Visuomet sklandė gandai ir liudininkų pasakojimai, jog kalmarai gali skraidyti. Dabar mes įrodėme, kad tai iš tikrųjų yra tiesa“, - sakė J. Yamamoto.

2011 metų liepą J. Yamamoto su savo komanda Ramiojo vandenyno šiaurės vakaruose, maždaug už 600 km į rytus nuo Tokijo, stebėjo maždaug 100 kalmarų būrį.

Priartėjus tyrėjų valčiai, 20 cm ilgio moliuskai šovė į orą, iš po mantijos išleisdami galingą vandens čiurkšlę.

„Kai čiurkšlė baigiasi, jie sklendžia ore, išskleisdami pelekus ir galūnes“, - savo ataskaitoje rašė mokslininkai.

„Prieš nerdami atgal į vandenį, jie suskleidžia pelekus, kad sušvelnintų smūgį“, - pridūrė jie.

Mokslininkų padarytoje nuotraukoje užfiksuota daugiau kaip 20 kalmarų, skrendančių virš vandens. Joje aiškiai matyti vandens lašai, krentantys nuo jų išleidžiamos čiurkšlės.

Kalmarai ore išbūna apie 3 sekundes ir nuskrenda iki 30 m, sakė J. Yamamoto. Jis mano, kad tai yra gynybinis mechanizmas, padedantis šiems moliuskams pasprukti nuo jais mintančių plėšrūnų.

Tačiau pakilus į orą, mokslininko teigimu, galvakojų tyko nauji pavojai.

„Šis atradimas reiškia, jog kalmarų nebereikėtų laikyti vien tik vandens gyventojais. Labai tikėtina, kad jais minta ir jūriniai paukščiai“, - pažymėjo J. Yamamoto.

Japonų tyrimas šią savaitę buvo paskelbtas Vokietijos mokslo žurnale „Marine Biology“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)