59 metų demokratė televizijos kanalui CNN tvirtino, kad ji ryžtingai kovos su nelegalia imigracija ir palaikys prieštaringai vertinamą naftos ir dujų gavybą hidraulinio uolienų skaldymo metodu, tačiau laikysis savo liberalių pažiūrų ir sieks sąžiningesnės ekonomikos.
„Aš esu tinkamiausias žmogus šiam darbui atlikti“, – sakė K. Harris bendrame interviu su savo bendražygiu rinkimų kovoje Timu Walzu svyruojančioje Džordžijos valstijoje.
Pirmoji moteris bei juodaodžių ir pietų azijiečių kilmės viceprezidentė D. Trumpą apibūdino kaip „silpninantį mūsų, kaip amerikiečių, būdą ir stiprybę, iš tikrųjų skaldantį mūsų tautą“.
„Manau, kad žmonės yra pasirengę užversti šį puslapį, – sakė ji. - Žmonės yra pasirengę naujai kelionei į priekį“.
Demokratė taip pat pareiškė, jog jei laimėtų rinkimus, ji į savo kabinetą paskirtų respublikoną, o tai dar vienas ženklas, kad ji siekia svyruojančių vidurio kelio rinkėjų balsų.
Atsakydama į kritiką, kad ji per švelniai žiūri į imigraciją – esminę D. Trumpo dešiniojo sparno žinios dalį, – K. Harris pareiškė, kad, tapusi prezidente, ji pasirašys griežtą įstatymą.
Kalbėdama kita svarbia JAV politinio kraštovaizdžio tema K. Harris paragino nutraukti ugnį Gazoje, tačiau sakė, kad nekeis prezidento Joe Bideno politikos pagrindinio JAV sąjungininko Izraelio atžvilgiu, įskaitant ginklų tiekimą.
„Ne, mes turime susitarti“, – pareiškė ji ir pridūrė, kad „nesvyruoja“ dėl paramos Izraeliui, tačiau „žuvo per daug nekaltų palestiniečių“.
K. Harris davė interviu keliaudama autobusu po Džordžiją – vieną iš septynių mūšio lauko valstijų, kurios turėtų nulemti lapkričio 5 d. įvyksiančių JAV prezidento rinkimų baigtį.
D. Trumpas socialiniame tinkle šį interviu apibūdino įrašu „NUOBODU!!!“.
Buvęs respublikonų prezidentas sakydamas kalbą mitinge Mičigano valstijoje pavadino K. Harris „didžiausia šlepete“, o po to interviu pasišaipė iš jos išvaizdos.
„Ji man neatrodo kaip lyderė“, – vėliau sakė jis.
JAV žiniasklaida: ji sau nepakenkė
Amerikos žiniasklaida komentuoja Kamalos Harris interviu televizijos kanalui CNN, pirmąjį nuo to laiko, kai ji tapo Demokratų partijos kandidate į JAV prezidentus.
„Kamala Harris savo pirmajame interviu parodė tendenciją išsisukinėti, tačiau nepasakė nieko, kas galėtų jai sukelti rimtų politinių problemų“, – rašo laikraštis „The New York Times“.
Leidinys „The Washington Post“ taip pat pabrėžia, jog K. Harris ir kandidatas į viceprezidentus Timas Walzas „stengėsi nepakenkti sau, ir atrodo, kad jiems tai pavyko“.
Abu dienraščiai pabrėžia, kad K. Harris gražiai atsiliepė apie Joe Bideno politinį palikimą, tačiau kartu siūlė siekti teigiamų pokyčių.
„Ji gyrė J. Bideno administraciją kaip efektyvią ir teigė, kad laikui bėgant ji bus vertinama vis geriau. Bet tuo pat metu ji užsiminė, kad jos pačios prezidentavimas gali būti kitoks, gal netgi geresnis“, – pažymi „The Washington Post“.
Abu laikraščiai laiko svarbiais K. Harris žodžius, jog jei ji laimėtų rinkimus, tai į savo kabinetą paskirtų respublikoną. Pasak „The New York Times“, taip ji stengiasi pelnyti ir Respublikonų partijos šalininkų palaikymą.
K. Harris davė interviu keliaudama autobusu po Džordžiją – vieną iš septynių svarbių valstijų, kurios turėtų nulemti lapkričio 5 d. įvyksiančių JAV prezidento rinkimų baigtį.