Pagal šią sutartį Serbija taip pat gaus lėktuvų atsarginių dalių ir variklių.

„Serbija turės keliolika naujų lėktuvų, tai reikšmingai padidins mūsų kariuomenės operatyvines galimybes. Džiaugiamės, kad galime prisijungti prie „Rafale“ klubo“, – po sutarties pasirašymo pareiškė Serbijos prezidentas Aleksandaras Vučičius.

Pasak kai kurių stebėtojų, šis įsigijimas, apie kurį paskelbta per Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizitą Belgrade, signalizuoja kardinalų Serbijos saugumo ir politinės pozicijos pokytį bei Belgrado pasitraukimą iš Rusijos – tradicinės sąjungininkės ir ginklų tiekėjos.

E. Macronas pažymėjo, kad Europai reikia stiprios ir demokratinės Serbijos, o Belgradui – „stiprios ir suverenios Europos Sąjungos“. „Šiame kontekste Serbijos sprendimas dėl „Rafale“ yra akivaizdus ilgalaikio mūsų valstybių aljanso pasirinkimas“, – sakė Prancūzijos prezidentas.

A.Vučičius nepatikslino, kiek lėktuvų gaus jo šalis, tačiau patikino, kad „Rafale“ technologijomis su Maskva nesidalins. „Mes nesame Rusijos šnipai, kad perduotume jiems technologijas. Mes sumokėjome už juos Serbijos piliečių pinigais“, – pabrėžė prezidentas.

„Reuters“ pažymi, kad šių orlaivių įsigijimas yra didžiausias Serbijos ginkluotės pirkimo sandoris nuo jos sąjungos su Juodkalnija žlugimo 2006 metais.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)