„Krovininis lėktuvas „Fokker 50“, kuriame buvo keturi žmonės, šį rytą įsirėžė į komercinį pastatą“, pakilęs iš Jomo Kenyattos tarptautinio oro uosto (JKIA) Nairobyje, sakoma Kenijos oro uostų valdybos pranešime.
Lėktuvas sudužo trečiadienį paryčiais, todėl tikėtina, kad tuo metu komerciniame pastate žmonių beveik nebuvo.
Įvykio vietoje esantis vienas naujienų agentūros AFP fotografas sakė, kad lėktuvas rėžėsi į neaukštą pastatą, kuriame buvo įsikūrusios nedideli sandėliai ir parduotuvės, už maždaug trijų kilometrų nuo oro uosto.
Policijos šaltiniai nurodė, kad visi lėktuve buvę žmonės žuvo.
„Žuvo visi keturi, buvę lėktuve ... prieš įsirėždamas į pastatą, jis kliudė elektros pastotę ir užsiliepsnojo“, – sakė vienas aukšto rango policijos pareigūnas.
Dūmai veržėsi iš smūgio pramuštos skylės vienaaukščio betoninio pastato, kuris atrodė dar nebaigtas statyti, sienoje.
Toje vietoje oro uosto prieigose esama pramonės zonų, kuriose įsikūrusios gamyklos, taip pat gyvenamųjų pastatų ir parduotuvių.
Kenijos Raudonasis Kryžius pranešė, kad vieno žmogaus palaikai buvo ištraukti, o „paieškos ir gelbėjimo operacija“ tęsiasi.
Oro uostų valdybos saugumo vadovas Ericas Kiraithe sakė, kad oro uostas buvo trumpam uždarytas – „kelioms minutėms, kaip reikalauja procedūros“, tačiau dabar jau vėl veikia.
„Dabar oro uostas veikia kaip įprasta“, – pažymėjo jis.
Policija ir saugumo pajėgos apsupo teritoriją aplink sudužusį lėktuvą, kuris skraidino į Somalį arabinių dusūnų – stimuliuojančiomis savybėmis pasižyminčių augalų krovinį.
Arabinio dusūno ( Catha edulis) lapai ir stiebai kramtomi, norint pasiekti lengvos euforijos būseną.
Augalas, vietos kalba taip pat vadinamas katu arba miratu, Rytų Afrikos kyšulyje vartojamas jau daugelį šimtmečių.
Jame esančių psichotropinių medžiagų – katinono ir katino – poveikis panašus į amphetaminų, tik silpnesnis. Šiuos augalus kramtantis žmogus ilgai išlieka budrus ir kalbus.
Arabinių dusūnų, kurie turi būti vartojami švieži, siuntas gabenantys lėktuvai į Somalį skraido kasdien.