Incidentas įvyko penktadienį apie 5 valandą 20 minučių. Du vyrai mėgino įsigauti į Nepriklausomybės aikštę, bet juos sustabdė prie barikadų išstatyta apsauga. Kilus konfliktai, apsaugininkai sučiupo vyrus ir rado pas juos du pistoletus, rašo "Liga.net”.
Sulaikytieji buvo nuvesti į Profsąjungų rūmus, o kiek vėliau perduoti iškviestiems milicininkams.
Kaip informuoja TSN, pas provokatorius rasti leidimai į protestuotojų štabą, išlaidų produktams bei cigaretėms sąrašai ir neseniai įsigyti dujiniai pistoletai.
Priminsime, kad žmonės, nepatenkinti Ukrainos vyriausybės sprendimu pristabdyti pasirengimą pasirašyti Asociacijos sutartį su ES, nuo sekmadienio protestuoja centrinėse Kijevo gatvėse.
V. Janukovyčius grįžta į krizės apimtą šalį
Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius penktadienį grįš į Kijevą po viešnagės Kinijoje, jo šalį apėmus didžiausiai per pastarąjį dešimtmetį politinei krizei, kurią išprovokavo jo vyriausybės atsisakymas pasirašyti sutartį dėl glaudesnių ryšių su Europos Sąjunga (ES).
Per tris prezidento kelionės dienas už eurointegraciją pasisakantys demonstrantai įsitvirtino centrinėje Kijevo aikštėje ir blokavo svarbius vyriausybės pastatus, o JAV ir ES pareigūnai išsakė jų kovą palaikančių pareiškimų.
Tuo pačiu metu Rusija, kuri nori įtraukti Ukrainą į muitų sąjungą tarp kelių buvusių Sovietų Sąjungos respublikų, sugriežtino savo toną, smerkdama Vakarų šalių „isteriją“ dėl to klausimo.
Žodinė priešprieša suintensyvėjo ketvirtadienį, Kijeve vykstant Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ministrų susitikimui.
„Raginame Ukrainos vyriausybę įsiklausyti į savo žmonių, kurie nori gyventi laisvėje, balsus, – pareiškė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Victoria Nuland (Viktorija Njuland). – Toks yra Ukrainos momentas: išpildyti žmonių lūkesčius, arba juos nuvilti ir rizikuoti nugrimzti į chaosą bei smurtą.“
Tačiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas tikino, kad ši krizė yra pernelyg sureikšminta.
„Ši padėtis susijusi su isterija, kuri apėmė kai kuriuos europiečius dėl fakto, kad Ukraina, naudodamasi savo suverenia teise, nusprendė šiuo metu nepasirašyti tam tikrų sutarčių, kurias Ukrainos ekspertai ir pareigūnai pripažino nenaudingomis“, – naujienų agentūra „Interfax“ citavo S.Lavrovo pasisakymą Kijeve.
Buvo keliamos prielaidos, kad V.Janukovyčius gali užsukti į Maskvą, grįždamas iš Kinijos. Ukrainos premjeras Mykola Azarovas praeitą savaitgalį teigė, kad toks vizitas įvyks „neabejotinai“.
Tačiau ketvirtadienio vakarą nei V.Janukovyčiaus biuras, nei Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas nepatvirtino, jog šis vizitas įvyks.
Pats V.Janukovyčius savo pranešime, paskelbtame po susitikimo su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Si Dzinpingu) ir pasirašius sutarčių dėl 8 mlrd. JAV dolerių vertės dvišalio bendradarbiavimo, nurodė, kad jiedu diskutavo apie „mūsų strateginės partnerystės stiprinimą“.
Kreipdamasis į ESBO susitikimo dalyvius, Ukrainos premjeras sakė, kad jo vyriausybė „pasiruošusi dialogui“ su oponentais.
Tačiau M.Azarovas pažymėjo, jog ES lyderiai dėl sutarčių turėtų diskutuoti su valdžia, o ne opozicija.
„Naciai, ekstremistai ir nusikaltėliai negali būti eurointegracijos partneriais“, – jis sakė Vokietijos užsienio reikalų ministrui Guido Westerwelle.
Tuo tarpu kalinama Ukrainos opozicijos lyderė Julija Tymošenko ragino Vakarų šalis paskelbti sankcijas V.Janukovyčiui ir jo šeimai.
„Tikslinės sankcijos jam ir jo šeimai yra vienintelė kalba, kurią jis supranta“, – buvusios premjerės, paskelbusios bado streiką iš solidarumo su protestuotojais, žodžius citavo jos advokatas.