Nepriklausomybės aikštėje susirinkę žmonės su mėlynomis ir geltonomis – Ukrainos ir Europos Sąjungos (ES) vėliavų spalvų – juostelėmis gavo religinį palaiminimą, o paskui opozicijos lyderiai lipo ant pakylos siekdami padidinti spaudimą V.Janukovyčiui paskirti naują provakarietišką vyriausybę.
Iš įvykio vietos žiniose tiesiogiai informuoja Lietuvos radijas.
Pranešama, kad prieš sutartą mitingo laiką aikštėje vyko koncertas. Kelios minutės po vidurdienio visų religijų konfesijų atstovai sukvietė visus atvykusius žmones bendrai maldai. Po religinių lyderių palaiminimo Kijevo Nepriklausomybės aikštę, kur protestuotojai stovyklauja daugiau kaip du mėnesius, užliejo roko muzika, o pati demonstracija prasidėjo vidurdienį (ir Lietuvos laiku).
Reporterė praneša, kad aikštėje matyti labai daug įvairiausių vėliavų - Odesa, Užgorodas, Čerkasai, Černopolis, Lvovas ir kt. Susirinko kelios dešimtys tūkstančių žmonių, žmonės tebeplūsta į aikštę. Opozicinės partijos pasirūpino žmonių atvežimu autobusais. Tai finansuojama iš rėmėjų lėšų.
Ruslana paskambino į Lietuvą
Mitinge kalba opozicijos lyderiai. Taip į susirinkusiuosius kreipėsi žurnalistė Tetiana Čornovil, kuri buvo anksčiau užpulta ir sumušta.
Ukrainos dainininkė Ruslana būdama ant scenos paskambino Vilniuje gydomam opozicijos aktyvistui, buvusiam pagrobtam ir žiauriai kankintam Automaidano lyderiui Dmytro Bulatovui, praneša obozrevatel.com.
„Ačiū visiems, kurie už mane meldėsi ir tikėjo. Jaučiau jūsų paramą. Mes nepasiduosime. Mes eisime toliau. Esu ligoninėje. Džiaugsiuosi kiekvienu laišku, kurį man galite rašyto Facebooke arba Skype“, - telefonu sakė jis.
Tuo tarpu Ruslana sakė, kad sulaukia grasinimų, prie jos namų nuolat matomi "tituškos", kurie siekia ją įbauginti ir laido užuominas, kad jai baigsis kaip D. Bulatovui.
„Nė vienas iš pagrobimų ir kankinimų nedavė jokių rezultatų“, - sakė Ihoris Lucenka, kuris per kruvinus neramumus sausio mėnesį buvo pagrobtas ir sumuštas – panašiai tuo pačiu metu, kai kitas pagrobtas aktyvistas buvo rastas negyvas.
Valdžią lygino su Somalio piratais
Po religinių lyderių palaiminimo Kijevo Nepriklausomybės aikštę, kur protestuotojai stovyklauja daugiau kaip du mėnesius, užliejo roko muzika, o pati demonstracija prasidėjo vidurdienį (ir Lietuvos laiku).
Sekmadienį Kijevo Nepriklausomybės aikštėje protestuotojai dirbo savo kasdienius darbus – šildė palapines, gamino maistą dideliuose garuojančiuose puoduose - ir laukė demonstracijos pradžios.
„Viliamės, kad valdžia padarys nuolaidų ir susitarimai su opozicija duos rezultatų. Nes valdžia atrodo kaip Somalio piratai, kurie paima įkaitus, o tada derasi“, - sakė 29 metų Oleksandras Zaverucha, atvykęs į sostinę iš Vakarų Ukrainos.
„Esame nusiteikę stovėti iki galo“, - pridūrė jis.
Spaudimas V. Janukovyčiui
Sekmadienio mitingo tikslas - padidinti spaudimą prezidentui Viktorui Janukovyčiui paskirti naują, provakarietišką vyriausybę ir užimti taikesnę poziciją Europos Sąjungos (ES) atžvilgiu.
Protestai šioje buvusioje sovietinėje respublikoje, kurioje gyvena 46 mln. žmonių, vyksta nuo lapkričio, kai V.Janukovyčius atsisakė istorinio prekybos ir politinio pakto su ES, mainais į glaudesnius ryšius su sovietinių laikų šeimininke Rusija, taip priblokšdamas proeuropietiškus ukrainiečius.
Tačiau tai, kas prasidėjo kaip lokalizuoti neramumai šalies viduje, virto titaniškomis Rusijos ir Vakarų grumtynėmis už Ukrainos ateitį, demonstracijoms pačioje Ukrainoje tęsiantis ir išplitus į kitas šalies dalis.
V.Janukovyčius atsidūrė tų grumtynių centre ir nors jau nusileido kai kuriems opozicijos reikalavimams, – atleisdamas vyriausybę - taip pat turi nuraminti Rusiją, kuri, iki paaiškės padėtis, faktiškai įšaldė labai reikalingą 15 mlrd. dolerių finansinės pagalbos paketą Ukrainai.
Į kampą įspraustas Ukrainos lyderis ketvirtadienį nuskrido į Rusijos Sočio kurortą prie Juodosios jūros, kur penktadienį buvo atidaryta žiemos olimpiada ir kur jis užkulisiuose buvo susitikęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.
Neaišku, ką abu prezidentai aptarė, bet tikėtasi, kad V.Janukovyčius kalbės apie finansinės pagalbos paketo likimą. Kol kas Rusija yra skyrusi tik vieną šio paketo dalį – 3 mlrd. dolerių.