Dideles Šiaurės pusrutulio dalis šią savaitę apėmė karščiai. Prancūzijoje ir Didžiojoje Britanijoje trečiadienį prognozuojama labai aukšta oro temperatūra, Vakarų Europoje ugniagesiai kovoja su gamtiniais gaisrais.
Kinija šią vasarą taip pat kenčia nuo ekstremalių orų. Praėjusį mėnesį rekordiniai potvyniai privertė šimtus tūkstančių žmonių palikti savo namus, o kituose regionuose kepino karštis.
Mokslininkai sako, kad karščio bangos dažnėja dėl klimato kaitos ir tikriausiai bus ilgesnės bei intensyvesnės, toliau didėjant pasaulio temperatūrai.
Vienoje meteorologinėje stotyje Šanchajaus centre trečiadienį termometro stulpelis 14 val. 30 min. pakilo iki 40,9 Celsijaus laipsnio ribos, pranešė oficiali nacionalinės meteorologijos tarnybos naujienų svetainė.
Šis skaičius atitiko „rekordinę oro temperatūrą šiame rajone nuo stebėjimų pradžios 1873 metais“, nurodoma pranešime.
Socialinės žiniasklaidos vartotojai skundėsi kaitra. Vienas populiarios platformos „Weibo“ vartotojas sakė, kad „nuėjęs pasidaryti COVIDo testo jautėsi tarsi mėsa ant kepsninės“.
„Gal ji išdegins visus virusus“, – pakomentavo kitas.
Socialinėje žiniasklaidoje paskelbtose nuotraukose matyti Šanchajaus sveikatos apsaugos darbuotojai, sėdintys ar gulintys ant ledo luitų. Taip jie bando atsivėsinti vykdydami masinį žmonių testavimą, pradėtą siekiant pažaboti COVID-19 atvejų skaičiaus augimą.
Šis miestas, svarbus pasaulio ekonomikos centras, anksčiau šiais metais išgyveno sunkų uždarymą dėl viruso – dauguma iš 25 mln. jo gyventojų maždaug du mėnesius negalėjo išeiti iš namų.
Trečiadienį Kinijos rytinėje ir pietinėje dalyse galioja virtinė įspėjimų dėl karščių, pareigūnai nurodo, kad kai kur oro temperatūra gali pakilti iki 42 Celsijaus laipsnių.
Kai kurios žiniasklaidos priemonės pranešė apie kaitros nulemtus mirties atvejus.
Valdžia taip pat įspėjo dėl galimų nuostolių žemės ūkiui. Pirmadienį paskelbta, kad karštis „nepadeda“ augti ryžiams, kukurūzams, medvilnei ir kitoms kultūroms ar nuimti jų derlių.
Elektros suvartojimas kai kuriose šalies dalyse rekordiškai išaugo, žmonėms ir kompanijoms intensyviai naudojant kondicionierius, pranešė naujienų agentūra „Bloomberg News“.
Karštos vasaros Kinijai nėra naujiena, bet šie metai gali tapti karštesni net matuojant šalies standartais.
Septynių provincijų valdžia praėjusį mėnesį milijonus gyventojų įspėjo neiti į lauką, oro temperatūrai artėjant prie 40 laipsnių. Valstybinė žiniasklaida parodė nuo didžiulio karščio sutrūkinėjusių kelių.
Tuo pačiu metu daugelyje vietų šalies pietuose iškrito rekordiškai daug kritulių, rekordiškai pakilo potvynių vandenys. Nacionalinis klimato centras prognozavo „ekstremalesnius“ potvynius, palyginti su ankstesniais metais.