Gynybos ministerija nurodė, kad lėktuvai bandė transliuoti įspėjimus, kai į pietvakarių oro gynybos identifikavimo zoną (ADIZ) įskrido 36 naikintuvai, 12 branduolinius ginklus nešti galinčių bombonešių H-6 ir kiti lėktuvai.
ADIZ nėra tas pats, kas Taivano teritorinė oro erdvė, o apima daug didesnę teritoriją, kuri sutampa su dalimi Kinijos oro gynybos identifikavimo zonos ir netgi apima dalį žemyninės Kinijos.
Savarankiškai valdomas demokratinis Taivanas gyvena nuolatiniame Kinijos invazijos pavojuje. Kinija laiko salą savo teritorija ir pažadėjo vieną dieną ją užimti, jei reikės – jėga.
Penktadienį Kinija pažymėjo savo Nacionalinę dieną didžiausiu oro pajėgų pasirodymu – prie salos burzgė 38 karo lėktuvai. Po to šeštadienį įsiveržė dar 39 lėktuvai, ir tai įžiebė Vašingtono kritiką. „Jungtinės Valstijos labai susirūpinusios dėl provokuojančios Kinijos Liaudies Respublikos karinės veiklos netoli Taivano, kuri destabilizuoja, kelia klaidingų skaičiavimų pavojų ir pakerta taiką bei stabilumą regione, - sekmadienį sakė JAV Valstybės departamento atstovas Nedas Price. - Raginame Pekiną nutraukti savo karinį, diplomatinį ir ekonominį spaudimą bei prievartą Taivanui“.
Pernai į Taivano gynybos zoną įsiveržė rekordinis skaičius Kinijos karo lėktuvų - 380, o šiemet iki spalio pradžios jų jau buvo daugiau nei 600.