Užsikrėtimų bangos centre yra Šanchajus, nors jame paskelbtas griežtas karantinas.

Daugėjant užsikrėtimo atvejų, šalies vykdoma politika „nulis COVIDo“ patiria didžiulį spaudimą.

Iki kovo Kinijai staigiai įvedamomis lokalizuotomis karantino priemonėmis, masiniu testavimu ir griežtu tarptautinių kelionių varžymu pavykdavo per parą užregistruojamų naujų užsikrėtimo atvejų skaičių išlaikyti mažą.

Tačiau pastarosiomis savaitėmis per parą išaiškinama tūkstančiai naujų atvejų, o pareigūnai sako netoli Šanchajaus aptikę itin užkrečiamo omikron varianto mutaciją.

Per parą Kinijoje užregistruoti 20 472 užsikrėtimo atvejai, bet naujų mirties dėl CVID-19 atvejų nebuvo, sakoma Nacionalinės sveikatos komisijos pranešime.

Tai didžiausias naujų COVID-19 atvejų skaičius, kokį tik yra paskelbę šalies pareigūnai. Tokių skaičių nebūdavo net per pradinio protrūkio Uhane ir aplink jį piką.

Tačiau dauguma naujų atvejų yra besimptomiai.

Vis dėlto Šanchajaus karantinavimo įstaigose pilna žmonių, kuriems testais nustatyta COVID-19, nes miesto pareigūnai griežtai laikosi kovos su virusu protokolų.

Juose, be kitų dalykų, numatytas kūdikių ir vaikų, kuriems testais nustatytas virusas, atskyrimas nuo tėvų, gavusių neigiamą testo atsakymą. Tokia politika kelia daug nerimo ir kančių šeimoms.

Didžiausiame Kinijos mieste Šanchajuje išaiškinta per 80 proc. visų naujų šalies atvejų, trečiadienį sakė miesto pareigūnai.

25 mln. gyventojų turintis miestas praėjusią savaitę etapais uždarė žmones namuose; buvo paniško pirkimo ir masinio testavimo.

Vienas Šanchajaus valdžios aukšto rango pareigūnas pripažino, kad šis finansų centras buvo „nepakankamai pasirengęs“ protrūkiui.

Griežtam karantinui tęsiantis, gyventojai vis labiau pyksta dėl šviežio maisto trūkumo ir judėjimo suvaržymų, o valstybinis transliuotojas CCTV pranešė, kad miestas trečiadienį pradės naują visos populiacijos testavimo ratą.

Pandeminis koronavirusas 2019 metų pabaigoje atsirado Kinijoje, Uhano mieste jos centriniame regione. Šalis yra tarp paskutinių pasaulio teritorijų, dar vykdančių politiką „nulis COVIDo“.

Protrūkis įgauna vis reikšmingesnę ekonominę dimensiją: užsidarant gamykloms ir milijonams vartotojų sėdint namuose prognozuojama, kad ūkio augimo tempas mažės.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją