Daugelio apžvalgininkų nuomone, šie žingsniai siunčia dviprasmiškus signalus dviejų ekonominių galybių diplomatiniuose santykiuose.

Qin pirmadienį paskelbė, kad kitą dieną atvyks į Berlyną susitikti su Vokietijos užsienio reikalų ministre Annalena Baerbock. Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai patvirtino planuojamą vizitą.

Per penkių dienų kelionę Qin taip pat aplankys Prancūziją ir Norvegiją, pranešė Kinijos užsienio reikalų ministerija.

Tačiau Kinijos vyriausybė taip pat staiga atšaukė planuotą Ch. Lindnerio vizitą į Kiniją, jis trečiadienį turėjo susitikti su Kinijos finansų ministru Liu Kunu.

Atšaukdami suplanuotą Ch. Lindnerio susitikimą kinai nurodė problemas dėl tvarkaraščio. Iš pradžių buvo numatyta, kad vizito metu bus rengiamos vyriausybių konsultacijos ir aukšto lygio dialogas finansų klausimais.

Kinija pasiūlė perkelti Ch. Lindnerio susitikimą po Didžiojo septyneto (G7) finansų ministrų aukščiausiojo lygio susitikimo Japonijoje, tačiau ministro biuras pareiškė, kad Ch. Lindneris „negali atvykti dėl tokio išskirtinai trumpalaikio atidėjimo“.

Liko neaišku, ar staigus susitikimo atšaukimas susijęs su prieštaringais Kinijos santykiais su Ch. Lindnerio laisvosios rinkos liberalų Laisvųjų demokratų partija. Kiti šios partijos politikai kovo mėnesį keliavo į Taivaną, tuo sukeldami Pekino pyktį.

Ch. Lindneris atvirai kritikavo Kinijos poziciją dėl Rusijos invazijos į Ukrainą ir žmogaus teisių padėties.

Vokietijos finansų ministerija pirmadienį tai pavadino „spekuliacija“, tačiau teigė, kad kelionės atšaukimas nepakeis partijos požiūrio, jog Vokietija „turi rodyti pasitikėjimą savimi Pekino atžvilgiu“.

A. Baerbock taip pat yra atvirai ir tiesmukai kritikavusi Kinijos vyriausybę.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją