Per jį žuvo mažiausiai vienas žmogus.
Požeminis smūgis buvo užfiksuotas 21 val. 48 min. vietos (16 val. 48 min. Lietuvos) laiku, o jo epicentras glūdėjo 10 km gylyje, netoli daug turistų pritraukiančio Dalio miesto.
Iš pradžių stichijos stiprumas buvo įvertintas 6 balais, o paskui USGS pranešė, kad požeminis smūgis buvo kiek galingesnis.
Kinijos seismologijos tarnyba CENC per į „Twitter“ panašią platformą „Weibo“ perspėjo žmones „laikytis atokiau nuo pastatų“.
Pasak tarnybos, požeminis smūgis įvyko po „virtinės mažesnių drebėjimų“, užfiksuotų maždaug valanda anksčiau.
Vietos žiniasklaida pasidalijo vaizdo įrašais, kuriuose matyti, kaip siūbuoja ant lubų pritvirtintos lempos, o nuo lentynų krenta vazos, taip pat – kaip žmonės po drebėjimo bėga į lauką.
Provincijos vyriausybė nurodė, kad sugriuvo ar žalos patyrė keli pastatai ir kad „situacija toliau tikrinama“.
Junano seismologinis biuras teigė, kad gavo pranešimą apie vieną žuvusįjį ir šešis sužalotus žmones Dalio apylinkėse. Biuras nurodė, kad žemės drebėjimas buvo 6,4 balo stiprumo, o jo hipocentras buvo 8 kilometrai.
Junanas yra labai pažeidžiamas žemės drebėjimų požiūriu. Regione stebimas didelis seisminis aktyvumas dėl Indijos ir Eurazijos tektoninių plokščių, sudarančių didžiulę Himalajų kalnų grandinę, susidūrimų.
2014 metų spalį šimtai žmonių nukentėjo, o dar daugiau kaip 100 tūkst. buvo perkelti, Junaną užklupus 6 balų požeminiam smūgiui, įvykusiam netoli Kinijos sienų su Mianmaru ir Laosu.
Kinijoje dažnai įvyksta žemės drebėjimų, ypač kalnuotose vakarinėse ir pietvakarinėse šalies dalyse, kurioms priklauso ir Junanas.
2008 metais pietvakarinę Sičuano provinciją supurčius 7,9 balo žemės drebėjimui žuvo arba dingo 87 tūkst. žmonių.
2003 metų vasarį stiprus 6,8 balo drebėjimas Sindziange pražudė 268 žmones, taip pat padarė reikšmingos materialinės žalos.