Teisininkai savo pareiškime pabrėžė, kad slaptas turtas, kurį, pagal "The New York Times" versiją, sukaupė Wen Jiabao šeimos nariai, neegzistuoja. Jie taip pat patikino, kad tie premjero giminaičiai, kurie vertėsi verslu, nepažeidė įstatymo ir neturi jokių kompanijų akcijų.

Be to, premjero šeimos atstovai pareiškė, kad pats Wen Jiabao niekaip nesusijęs su savo giminaičių kompanijomis.

Advokatai pažadėjo, kad ir toliau komentuos bet kokius "melagingus "The New York Times" straipsnius, ir pabrėžė pasiliekantys "teisę paduoti laikraštį į teismą".

Kaip rašo "The Guardian", vieša tokio aukšto rango Kinijos politiko atstovų reakcija į užsienio leidinio straipsnį - itin retas įvykis.

Straipsnis "The New York Times" laikraštyje buvo publikuotas praėjusį penktadienį. Medžiagos autorius tvirtino, kad Kinijos premjero giminaičiai, tarp jų jo sutuoktinė ir sūnus, valdo turtą, kuris vertinamas 2,7 mlrd. dolerių. Be to, jis pastebėjo, kad Wen Jiabao aplinkos ryšys su šiuo turtu kruopščiai maskuojamas, nes jo tiesioginiais savininkais nurodomi kiti asmenys.

O pats Wen Jiabao, kaip rašo laikraštis, iš tikrųjų neturi jokių ryšių su verslu. Tuo tarpu, kaip nurodo straipsnio autorius, politikų giminaičių verslas iškart pastebimai pajudėjo, kai Wen Jiabao užėmė premjero postą.

Pasirodžius minėtai publikacijai, priėjimas prie jos Kinijos interneto sektoriuje buvo užblokuotas. Buvo užblokuotas ir premjero bei jo giminių pavardžių pateikimas paieškos sistemose.

Šiuo metu Kinijoje toliau rutuliojasi kitas stambus politinis skandalas. Praėjusį penktadienį anksčiau įtakingam šalies politikui Bo Xilai iškelta baudžiamoji byla. Politikas kaltinamas piktnaudžiavimu valdžia, kyšių ėmimu ir partijos disciplinos pažeidimu. Penktadienį buvo paskelbta, kad parlamentas oficialiai pašalino su vienu didžiausių skandalų šalyje susijusį politiką.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)