Ketvirtadienio vakarą kilę susirėmimai tarp abiejų Centrinės Azijos šalių buvo kruviniausi nuo praėjusių metų, kai žuvo dešimtys žmonių.

Kirgizų ir tadžikų bendruomenės palei ginčijamą sieną nuolat konfliktuoja dėl žemės ir vandens atsargų, dažnai tuose ginčuose dalyvauja ir pasieniečiai.

Tadžikistano saugumo komitetas penktadienį pranešė, kad per tuos susirėmimus žuvo du jo piliečiai, o dar 10 buvo sužeisti, iš jų – šeši kariai ir keturi civiliai.

Tadžikistanas pridūrė, kad du žuvusieji yra 1986 metais gimęs vyras, „užmuštas kirgizų karių paleisto minosvaidžio sviedinio, nukritusio į jo kiemą“ ir 1964 metais gimęs greitosios pagalbos vairuotojas.

Kirgizijos nacionalinio saugumo komitetas penktadienį pranešė, kad susitarimas dėl „visiškų paliaubų“ su Tadžikistanu buvo pasiektas per provincijų gubernatorių ir pasieniečių tarnybos atstovų susitikimą pasienyje.

Kaimynai taip pat susitarė atitraukti pajėgas, koordinuoti pasienio patruliavimą ir užtikrinti transporto srautą strategiškai svarbiu keliu.

„Naktis praėjo ramiai“, – rašoma atskirame komiteto pranešime.

Tadžikistanas, uždara autoritarinė šalis, susitarimo kol kas nepatvirtino.

Praėjusių metų susišaudymas tarp dviejų šalių karių buvo beprecedentis, nusinešęs daugiau nei 50 žmonių gyvybių ir sukėlęs baimę, kad gali įsižiebti platesnis konfliktas.

Beveik pusė 970 kilometrų ilgio sienos tarp abiejų šalių yra ginčijama nuo pat Sovietų Sąjungos žlugimo laikų, o sienos delimitavimo procesas pastaraisiais metais nejudėjo į priekį.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją