Tuomet pasipylė smerkiantys vertinimai. Vieni rašė, kad tai „žeminantis“ būdas, kuriuo Rusija pardavinėja savo olimpietes. Kiti teigė, kad nuotraukos kontroversiškos, pridurdami, kad jos suteikia naują reikšmę posakiui „patikrinti savo varžovus“.

Taip, nuotraukos yra seksualios. Taip, šios merginos atrodo tarsi tobuli modeliai, tinkantys „Pirelli“ kalendoriaus reklamai (žinoma, jos yra sportininkės ir visas tas laikas, praleistas sporto salėje, atsipirko), „The Telegraph“ rašo Louisa Peacock.

Tačiau kaip yra iš tikrųjų? Ar Rusija naudojasi šiomis merginomis, kad atsvertų visas kitas neigiamas naujienas, sklandančias apie Rusiją ir Sočį? Ar jos pozavo laisva valia, išreikšdamos savo seksualinę laisvę ir tiesiog pasidarydamos sau pramogą?

Taigi kodėl Rusijos olimpietės apsinuogino? Ar jos jautė spaudimą taip elgtis, ar – tiesiog ar – galėjo taip būti, kad jos pačios to norėjo?

Rusijoje gimusi 31 metų Julija Ivanova, dabar gyvenanti ir dirbanti Anglijoje, sakė, kad rusės „labai pasitiki savo seksualumu“. Joms patinka rodyti savo kūną.

„Rusų moterys garsėja savo seksualumu. Rusijos kultūroje moterys nuolat stengiasi atrodyti seksualios, karštos, geidžiamos. Sijonai ir aukštakulniai yra tapę standartu. Džinsų ir sportinių kelnių, kasdienių „unisex“ drabužių jos nemėgsta. Moterys skiria daug dėmesio savo aprangai ir visuomet stengiasi pasipuošti“, - sakė ji.

„Rusės labai pasitiki savo seksualumu. Tai tema, kuri visuomet atvira diskusijoms. Tai nėra toks tabu ir gėdingas reikalas kaip daugelyje Vakarų šalių. Daugybė moterų turi fotografijų su apatiniu trikotažu – kad savimi pasitikėtų ir džiaugtųsi savo kūnu. Tai nevertinama kaip prostitucija ar degradacija – tai suprantama kaip tvirtybė ir pasitikėjimas“.

J. Ivanova pažymi, kad pernai labdaros tikslais išsirengė visa Oksfordo irkluotojų komanda. Kad surinktų lėšų labdarai, lygiai taip pat pasielgė ir Varviko universiteto irkluotojos. Abiem atvejais kilo šiek tiek kontroversijos, bet negi žmonės galvoja, kad tai yra priimtiniau, jeigu išsirengiama dėl labdaros?

J. Ivanova priduria: „Stipriai jaučiu, kad Sočio olimpiada Vakarų žiniasklaidai yra puiki proga suplėšyti Rusiją į gabalus. Bet kokia detalė, bet kokia klaida, bet kas, kas yra neigiama, pateks į dėmesio centrą – o visi teigiami dalykai liks nepastebėti“.

Rusijoje gimusi ir Didžiojoje Britanijoje gyvenanti 30 metų Vicky Ryžych sakė, jog anksčiau fotosesijoms yra apsinuoginusios ir kitos sportininkės. „Nėra nieko, ko nebūtume matę anksčiau. Prieš kelerius metus kelios akmenslydžio žaidėjos pozavo aktų kalendoriui „Fire on Ice“. Jei gerai pamenu, viena iš sportininkių sakė, kad jei jos nuotraukos pritrauks bent kelis papildomus žmones stebėti akmenslydį, tai jau bus gerai“.

„Manau, kad jos tai daro dėl pramogos, kad sudomintų žmones žaidynėmis. Manau, kad tokį patį tikslą turėjo ir kitos sportininkės“, - pridūrė ji.

„Tikrai nemanau, kad jos buvo spaudžiamos ar kad joms taip elgtis nurodė Vladimiras Putinas, - juokėsi ji. – Visi tai daro. Tai nėra būdinga tik sportininkėms ar tik Rusijai“.

Kelis kartus teko lankytis Maskvoje. Miestas labai šiuolaikiškas, kur kas modernesnis, negu galima numanyti. Tačiau tuomet pradeda kristi į akis keisti ir juokingi dalykai, visiškai sudaiktinantys moteris – pavyzdžiui, degalinės su krūtingų moterų reklamomis, kuriose jos ragina vyrukus pasinaudoti jų „pompomis“ pilant degalus į automobilį. Tai kažkas iš Austino Powerso scenos su moterimi robote, rašo L Peacock.

„Tačiau pasakykite šalį, kuri savo reklamos kampanijose nesudaiktina moters? Ar tikrai yra skirtumas tarp Rusijos degalinių moterų – robočių ir „Wonderbra“ reklamos „hello boys“? Jos abi pasitelkia menkai apsirengusias moteris, kad kažką parduotų. Vienintelis skirtumas, ateinantis į galvą, yra laikas: minėta „Wonderbra“ reklama buvo pasirodžiusi 10-ajame dešimtmetyje.

Rusijos sportininkėms Sočyje galime palinkėti tik sėkmės, jeigu šios nuotraukos yra tai, ką jos pačios norėjo daryti. Kas mes tokie, kad teistume?“ – rašo straipsnio autorė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (80)