Moteris prisimena, jog, vos automobiliui pajudėjus, vyrą ją čiupę ir visi paeiliui išžaginę.

Pakeliui į automobilį įsėdo ir penktas – jis taip pat pasinaudojo bejėge moterimi. Ankstų kitos dienos rytą auką žagintojai iš automobilio tiesiog išmetė.

Apie nusikaltimą S. Jordan pranešusi ne tik policijai, bet ir vietos žiniasklaidai. Ji išdrįso kalbėtis su žurnalistais. Nusikaltimas sukėlė tikrą ažiotažą.

Indijos Vakarų Bengalijos valstijos ministras pirmininkas Mamata Banerjee S. Jordan išvadino melage ir apkaltino siekiant apjuodinti vietos valdžią. Panašiai ėmė mąstyti tiek paprasti žmonės, tiek žiniasklaida.

Nepaisant pastangų nuslėpti tapatybę, iš karto po ministro pasisakymo prie moters namų susirinko agresyviai nusiteikusi minia. Moteriai taip pat buvo grasinama telefonu – žmonės reikalavo atsiimti pareiškimą. Paskutinį kartą nutraukti bylą jos reikalavo balandį.

Trys iš penkių S. Jordan išžaginimu kaltinamų vyrų buvo sulaikyti, kovą jie stojo prieš teismą. Kaltinimus jie neigė. Policijos pareigūnai vis dar ieško likusių dviejų – vienas iš jų ir yra pagrindinis įtariamasis.

Po nusikaltimo moteris pradėta vadinti „Parko gatvės žaginimo auka“ – taip ją praminė žmonės. Ji viena iš 68 „anonimių“, 2012 metais pranešusių apie išžaginimus Kalkutos mieste. Tokius duomenis pateikia Indijos valstybinis nusikaltimų statistikos biuras.

Indijoje galiojantys įstatymai draudžia atskleisti žaginimo aukos tapatybę – tai padariusiems asmenims už informacijos paviešinimą gresia iki dvejų metų nelaisvės ir piniginė bauda.

Net gruodį mirtimi pasibaigusio grupinio išžaginimo Delyje, incidento, sukėlusio tarptautinės bendruomenės pasipiktinimą ir privertusio šalies valdžią keisti su žaginimu susijusius įstatymus, aukos tapatybė visuomenei iki šiandien neatskleidžiama.

Po išžaginimo praėjus 16 mėnesių, S. Jordan tvirtina esanti labai pavargusi tylėti apie tai, kas nutiko – toks gyvenimas labai vargina ir sekina.

„Nebegaliu slėpti, kas esu. Iki gyvo kaulo įgriso visuomenės sugalvotos taisyklės ir nuostatos. Nebenoriu jaustis kalta, nebenoriu gėdytis. Pabodo bijoti, nes juk buvau išžaginta. Man jau gana!“, - BBC sakė moteris.

Šią savaitę žagintojų auka nusprendė atvirai visam pasauliui be jokių nutylėjimų papasakoti savo istoriją.

S. Jordan nuo balandžio teikia pagalbą telefonu seksualinės prievartos ir fizinio smurto aukoms (ji dirba organizacijoje „Socialinės neteisybės aukos“). Moteris augina dvi dukras – vienai iš jų 14, o kitai 17 metų. Telefonu moters balsas skamba tvirtai, pasitikinčiai ir gyvybingai.

Moteris noriai pasakoja, kaip po nusikaltimo pasikeitė jos gyvenimas, ir įgytą žagintojų aukos stigmą.

„Po nelaimės turėjau keisti gyvenamąją vietą, persikelti kitur. Kaimynai mano gyvenimą buvo pavertę nepakeliamu. Buvau verčiama jaustis kalta dėl to, kas man nutiko. Juk aš išėjau iš naktinio klubo su vyru – esą pati padrąsinau ir išprovokavau žagintojus. Buvau ant nervinio išsekimo ribos. Jeigu ne mano dukros, tikrai būčiau pakėlusi prieš save ranką“, - sulaikiusi kvapą pasakoja moteris.

S. Jordan teigimu, jos sprendimą atskleisti savo tapatybę paskatino dirbant pagalbos telefonu linijoje išgirstos moterų istorijos.

„Jaučiau, jog, dalindamasi skausmu su kitomis aukomis, gydau savo sielą. Išklausiau tiek daug žaginimo istorijų, jog maniau nuo tos aukų, jų artimųjų ir visuomenės tylos uždusiu“, - paaiškino dviejų dukrų mama.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (15)