„Turime daugiau kaip 520 atvejų... iš jų daugiau kaip 31 buvo mirtinas“, – naujienų agentūrai AFP sakė Itūrio provincijos, kur maro protrūkiai nereti, sveikatos apsaugos ministras Patrickas Karamura.

Daugumai užsikrėtusiųjų pasireikė buboninio maro forma, tačiau taip pat buvo penki plaučių ir sepsinio maro atvejai, nurodė pareigūnas.

Niujorke įsikūrusios nevyriausybinės organizacijos „Ecohealth Alliance“ epidemiologė Anne Laudisoit sakė, kad pirmieji susirgimo maru atvejai buvo užfiksuoti nuo lapkričio 15-osios iki gruodžio 13-osios Biringyje, esančiame Aru teritorijoje Itūrio provincijoje.

Vidutinis pacientų amžius buvo 13 metų, bet tarp jų buvo trijų mėnesių kūdikių ir 73 metų asmenų, pridūrė medikė.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) liepą paskelbė perspėjimą dėl maro protrūkio Rečio kaime, kuris taip pat yra Itūrio provincijoje.

Šioje provincijoje maro židinių nuolat susidarydavo nuo pat pirmojo protrūkio 1926 metais.

Ši pavojinga liga anksčiau nusinešdavo daugybę žmonių gyvybių, bet mūsų laikais ji sėkmingai gydoma antibiotikais. Maras yra sukeliamas bakterijų Yersinia pestis.

A. Laudisoit, dirbanti ligos plitimo zonoje kartu su tyrėjų grupe, sakė, kad prieš prasidedant naujausiam protrūkiui buvo pastebėtas masinis žiurkių gaišimas.

Žiurkes parazituojančios blusos, nešiojančios marą sukeliančias bakterijas, nugaišus šeimininkui neretai pereina ant žmonių ir čiulpdamos kraują gali juos užkrėsti.

Kongo Demokratinės Respublikos rytuose taip pat retkarčiais susidaro Ebolos karštligės protrūkių.

Sveikatos apsaugos tarnybų pastangas šiame regione smarkiai trikdo aktyviai veikiančios kovotojų grupuotės.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)