Paieškos operacijos pilotai, sukantys ratus virš dingusio QZ8501 reisą vykdžiusio „Air Asia“ lėktuvo nuolaužų pamanė, kad jūroje plūduriuojantys kūnai – tai gyvi lėktuvo keleiviai, mojuojantys rankomis tam, kad juos išgelbėtų.

Malaizijos karinių oro pajėgų lėktuvą „Hercules C-130“ pilotuojantis leitenantas Tri Wibawo informavo, kad jis kartu su komanda turėjo vilties, kad lėktuvo keleiviai gali būti dar gyvi, praneša „The Independent“.

„Manėme, kad keleiviai vis dar gyvi ir mojuoja mums, kad jiems padėtume“, – kalbėjo jis.

„Tačiau priartėję pamatėme, kad jie negyvi“, – liūdną žinią pranešė pilotas.

Ištraukta 40 kūnų

Vienas Indonezijos karo laivas antradienį ištraukė iš jūros daugiau negu 40 lavonų, kai buvo surastos sudužusio oro bendrovės „AirAsia“ lainerio nuolaužos, nurodė vienas karinių jūrų oro pajėgų atstovas.

„Remiantis karinių jūrų pajėgų radiju, buvo pranešta, kad karo laivas „Bung Tomo“ ištraukė 40 palaikų, o šis skaičius didėja. Dabar jie labai užsiėmę“, – atstovas Manahanas Simorangkiras sakė naujienų agentūrai AFP.

Kiek anksčiau antradienį Indonezijos gelbėjimo tarnybų darbuotojai antradienį pastebėjo lavonų ir bagažo daiktų, plūduriuojančių jūroje netoli Borneo salos krantų, o pareigūnai nurodė esantys „95 proc. tikri“, kad tos liekanos yra pasklidusios iš oro bendrovės „AirAsia“ lėktuvo, kuris dingo skraidindamas 162 žmones.

Televizija parodė plūduriuojančių kūnų nuotraukas, o krizių centre Surabajoje susirinkę dingusiųjų artimieji buvo matomi raudantys ir susiėmę rankomis už galvų.

Dingusiame lėktuve buvusių 162 žmonių artimieji apsikabino ir apsipylė ašaromis Surabajos mieste, iš kurio pakilo tas laineris, pamatę nufilmuotą jūroje plūduriuojantį lavoną per tiesioginę televizijos transliaciją iš B.Soelistyo spaudos konferencijos Džakartoje.

Žmonės verkė, o vienas „AirAsia“ pareigūnas šūktelėjo „Tai beprotiška!“, pasakojo vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.

Padėtis tame centre buvo įtempta ir emocinga – kai kurie žmonės buvo apimti isterijos ir nepaliaudami verkė.

Vienas vyras nualpo ir turėjo būti išneštas neštuvais.

Žiniasklaida citavo vieną oro pajėgų pareigūną, kuris anksčiau sakė, kad Javos jūroje buvo pastebėtas vienas lavonas, bagažo daiktų, gelbėjimosi liemenė ir kitokių objektų.

„Kai priartėjome, tas kūnas atrodė išpurtęs“, – portalas Kompas.com citavo vyresnįjį leitenantą Tri Wibowo, kuris skrido gelbėtojų lėktuvu „Hercules“.

Nacionalinės paieškų ir gelbėjimo agentūros vadovas Bambangas Soelistyo sakė žurnalistams esantis „95 proc. tikras“, kad aptiktos dingusio lėktuvo nuolaužos.

Susisiekimo ministerijos oro susisiekimo departamento generalinio direktoriaus pareigas einantis Djoko Murjatmodjo sakė žurnalistams, kad aptiktos nuolaužos buvo raudonos ir baltos spalvos, kurios taip pat yra „AirAsia“ spalvos.

„Tikriausiai jos iš to lėktuvo“, – pridūrė jis.

Antradienį apie 30 laivų ir 21 orlaivis iš Indonezijos, Australijos, Malaizijos, Singapūro, Pietų Korėjos ir Jungtinių Valstijų ieškojo dingusio lėktuvo pėdsakų apie 10 tūkst. kvadratinių jūrmylių (34 tūkst. kvadratinių kilometrų) teritorijoje.

Lėktuvas dingo nepasiuntęs pavojaus signalo po to, kai jo pilotui nebuvo suteiktas leidimas skristi aukščiau, siekiant išvengti smarkios audros, nes tada tuo pačiu maršrutu skrido daug kitų lainerių, nurodė pareigūnai.

Pilotai ir aviacijos ekspertai sakė, kad audros su perkūnija ir lėktuvų įgulų prašymai leisti jų išvengti pakilus aukščiau nėra neįprasti tame regione.

Indonezijos oro bendrovės pilotas buvo patyręs, o vėliausia lėktuvo techninė apžiūra buvo atlikta lapkričio viduryje, nurodė „AirAsia“.

Tuo tarpu internete užvirė lakūnų diskusijos dėl nepatvirtintų antrinių Malaizijos radaro duomenų, rodančių, kad tas lėktuvas kilo aukštyn, skrisdamas 353 mazgų (654 km/val.) greičiu – apie 100 mazgų (185 km/val.) lėčiau negu turėtų. Tikėtina, kad dėl per mažo greičio lėktuvas pradėjo nevaldomai smukti.

Dingusio „AirAsia“ lėktuvo keleivių artimieji apimti nevilties

Reisu QZ8501 skridusio „AirAsia“ lėktuvo keleivių artimieji pradėjo isteriškai raudoti ir alpti, kai Indonezijos televizija antradienį parodė reportažą, kuriame matyti per lėktuvo paiešką iš oro jūroje pastebėtas lavonas.

Antrajame pagal dydį Indonezijos mieste Surabajoje mažiausiai du keleivių giminaičiai neštuvais buvo išnešti iš patalpos, kurioje laukė naujienų. Minimas lėktuvas išskrido iš Surabajos ir sekmadienį per audrą dingo.

„Mano širdis bus visiškai sugniuždyta, jei tai – tiesa. Aš neteksiu sūnaus“, – AFP sakė 60 metų Dwijanto (Dvidžantas), kuris, kaip ir daugelis indoneziečių, turi tik vardą.

Praėjus daugiau kaip 48 valandoms po to, kai buvo prarastas ryšys su „Airbus A320-200“, kuriuo į Singapūrą skrido 162 žmonės, per paiešką iš oro Javos jūroje buvo pastebėti daiktai iš to lėktuvo, pranešė pareigūnai. Netrukus iš vandens buvo pradėta traukti dešimtys lavonų.

Kai per televizijos žinių laidas buvo parodytas pirmasis jūroje plūduriuojantis lavonas, keleivių artimieji paplūdo ašaromis ir puolė vienas kitam į glėbį. Buvo kviečiama daugiau greitosios pagalbos komandų, iš įvykio vietos pranešė AFP reporteris.

Vienas vyras užsidengė veidą, tą žmogų turėjo laikyti kiti du vyrai, bet jis vis tiek nualpo ir buvo išneštas ant neštuvų. Viena moteris šaukė ir verkė, ją palaikė Surabajos meras.

Viena „AirAsia“ darbuotoja apšaukė televizininkus už tai, kad jie parodė tą lavoną. Maždaug 200 žurnalistų nebuvo įleisti į patalpą, kurioje susirinko artimieji ir kurios langai yra uždangstyti.

„Ar jūs galit nerodyti žuvusiojo atvaizdo? Prašom nerodyti lavono atvaizdo, – kalbėjo ta darbuotoja. – Tai beprotybė“.

50 metų Munifas, kurio jaunesnysis brolis Siti Rahmahas skrido tuo lėktuvu, sakė, kad labai stengėsi raminti kitas šeimas.

„Tačiau atmosfera buvo visai kitokia po to, kai buvo parodytas reportažas apie lavoną. Šeimas apėmė isterija, – sakė jis. – Nes visi klykė ir šaukė, negalėjau su tuo tvarkytis, tad nusprendžiau išeiti iš kambario“.

Malaizijoje artimieji tų žmonių, kurie skrido kovo mėnesį be pėdsakų dingusiu reiso MH370 lėktuvu, reiškė viltį, kad naujausios tragedijos aukas bent jau bus galima deramai palaidoti.

„Dabar šeimos gali gyventi toliau ir pasiekti dvasios ramybę, kurios aš trokštu“, – sakė Selamatas Omaras, kurio 29 metų sūnus buvo tame dingusiame „Malaysia Airlines“ lėktuve.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (192)