„Šalių vadovai aptars aktualius dvišalio bendradarbiavimo klausimus ir Sirijos konflikto sureguliavimo problemas," – sakoma Kremliaus spaudos tarnybos pranešime.
Rusijos remiamos Sirijos režimo pajėgos pastarosiomis savaitėmis buvo telkiamos aplink Idlibo provinciją. Tai sukėlė nuogąstavimų, kad artimiausiu laiku bus surengta oro ir sausumos pajėgų ataka šiam paskutiniam dideliam opozicijos bastionui atkovoti.
Jungtinių Tautų agentūros ir pagalbos organizacijos ne kartą perspėjo, kad toks puolimas galėtų išprovokuoti vieną didžiausių humanitarinių katastrofų per visą septynerius metus trunkantį Sirijos pilietinį karą.
Tačiau praėjusią savaitę R. T. Erdoganui ir V. Putinui per trišalį viršūnių susitikimą Teherane, kuriame taip pat dalyvavo iraniečių prezidentas Hassanas Rouhani, nepavyko susitarti dėl ugnies nutraukimo.
Rusija ir Iranas yra pagrindiniai Sirijos prezidento Basharo al Assado režimo sąjungininkai.
Tuo tarpu Turkija remia opozicijos kovotojus, siekiančius nušalinti Sirijos lyderį, ir yra sakiusi, kad didelio masto puolimas prieš sukilėlius galėtų išprovokuoti didžiulį pabėgėlių srautą jos sienos link.
M. Cavusoglu penktadienį sakė, jog Turkija kovoje su teroristinėmis grupuotėmis Sirijoje yra pasirengusi bendradarbiauti su visais, bet kritikavo Damasko režimą dėl to, kad jis džihadistų grupuočių buvimu nori pateisinti galimą operaciją Idlibe.
„Kovoje su teroristinėmis grupėmis mes pasirengę bendradarbiauti su visais, bet civilių, moterų ir vaikų žudymas prisidengus kova su terorizmu nėra teisingas, – sakė jis. – Tokiu būdu taikos neatnešime.“
Stipriausia Idlibo ginkluota frakcija yra džihadistų grupuotė „Hayat Tahrir al Sham“ (HTS), kurią Ankara praėjusį mėnesį oficialiai priskyrė teroristinėms organizacijoms.