„Ukrinform“ pranešė, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo feisbuke paskelbtame pareiškime sakoma, jog „provokacijos ir melas yra amžini tironų ir agresorių ginklai. Visa Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą esmė ta, kad mes nesame jie. Mes kovojame mūšio lauke. Jie bombarduoja gimdymo namus ir traukinių stotis, kur susitelkę civiliai“.

Pareiškime sakoma, kad Rusijos „pergalei“ nuolat reikia naujų didelio masto aukų ir nusikaltimų, kad sulauktų gyventojų paramos. „Matome, kad daugelis Rusijos miestų gegužės 9 d. planuoja paradus, kuriuose dalyvaus vaikai. Gali būti, kad Rusija rengia provokacijas prieš savo pačios žmones. Jie ne kartą žudė savo žmones politiniais tikslais“, – teigia kariuomenės generalinis štabas.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba perspėjo, kad gegužės 9-ąją Rusijos specialiosios tarnybos gali rengti provokacijas Rusijoje ir Baltarusijoje.

Pasiruošimas paradui Rusijoje

Pergalės dieną stelbia nesėkmės Ukrainoje

Antradienį prezidentas Vladimiras Putinas vadovaus Pergalės dienos minėjimui, tačiau šventę stelbia Rusijos nesėkmės mūšio lauke Ukrainoje, konfrontacija su Vakarais ir naujų išpuolių namuose baimė.

Per karinį paradą minint 1945 m. sovietų pergalę prieš nacistinę Vokietiją laukiama mažiausiai šešių posovietinių lyderių, įskaitant Armėnijos ministrą pirmininką ir Kazachstano prezidentą. V. Putinas, kurio arešto orderį išdavė Tarptautinis Baudžiamasis Teismas, kreipsis į tūkstančius karių Maskvos Raudonojoje aikštėje, ten imtasi sustiprinto saugumo.

Tačiau po 14 mėnesių trunkančių kovų Ukrainoje Rusija mažai kuo gali pasigirti – per karinę kampaniją jai nepavyko užimti Bachmuto miesto, karinę vadovybę drasko nesutarimai, o Kyjivas rengiasi puolimui.

Rengiantis iškilmėms, Rusija patyrė virtinę incidentų, įskaitant sprogimus, nuvertusius traukinius, gaisrus, Kremliaus užpuolimą dronais ir sprogdinimą, per kurį buvo sužeistas aršus Kremliaus šalininkas rašytojas Zacharas Prilepinas.

Daugiau nei dvi dešimtys miestų ir miestelių ne tik arti Ukrainos sienos, bet ir tolimesniuose Rusijos regionuose saugumo sumetimais atšaukė karinius paradus. Tačiau Kremlius pareiškė, kad paradas Raudonojoje aikštėje įvyks.

Nuo pat atėjimo į valdžią 2000 m. V. Putinas kursto patriotinį įkarštį dėl 1945 m. sovietų pergalės prieš nacistus ir sustiprino savo, kaip sovietų valdžios paveldėtojo, statusą. Kremlius taip pat pasitelkia atmintį apie Antrąjį pasaulinį karą, kad pateisintų puolimą Ukrainoje, teigia, jog kovoja su Vakarų remiamais „fašistais“.

Vis dėlto valdžia atsisakė planų surengti vadinamojo „Nemirtingojo pulko“ žygį, per kurį žmonės neša per Antrąjį pasaulinį karą žuvusių veteranų ar šeimos narių nuotraukas. Valdžia sako, jog tai padaryta saugumo sumetimais, tačiau Kremliaus kritikai tvirtina, kad daugelis rusų būtų nešę ir žuvusiųjų Ukrainoje nuotraukas, o tai pabrėžtų Maskvos nuostolių mastą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)