Tai trečiadienį pareiškė Valstybės saugumo tarnybos (VST) atstovai.
Dabartinis normatyvinis reguliavimas numato atitinkamus reikalavimus užtikrinti saugumą per padidėjusios rizikos renginius, kuriuose planuojamas didelis dalyvių skaičius. Kartu, atsižvelgiant į tendencijas ir galimas rizikas, tokiems renginiams keliami reikalavimai gali būti tobulinami, sakė žurnalistams pareigūnai.
Pagal savo kompetenciją VST reguliariai imasi prevencinių priemonių terorizmo rizikai Latvijoje mažinti. Tarnyba stengiasi laiku nustatyti ir užkirsti kelią radikalėjimo atvejams, teikia rekomendacijas, kaip stiprinti saugumą teroristinės rizikos objektuose ir viešuose renginiuose.
Tarnyba glaudžiai bendradarbiauja su padidėjusios rizikos renginių organizatoriais, kurių pareiga – rengti ir derinti renginių saugumo planus su Valstybine policija, Valstybine priešgaisrine gelbėjimo tarnyba ir VST.
Organizatoriai taip pat turi imtis saugumo priemonių, kad užkirstų kelią arba bent jau apribotų galimybę panaudoti per padidėjusios rizikos renginius Latvijoje transporto priemonę kaip atakos įrankį.
VST priminė, kad per pastaraisiais metais organizuotas antiteroristines pratybas, tokias kaip „Liedags 2022“ Liepojoje ir „Mītava 2023“ Jelgavoje, buvo parengti scenarijai, kai užpuolikai taiko kombinuotus puolimo būdus – transporto priemonė įvažiuoja į minią, naudojami savadarbiai sprogstamieji įtaisai, šaunamieji ir šaltieji ginklai.
Nacionalinio lygio antiteroristinės pratybos planuojamos atsižvelgiant į aktualias terorizmo grėsmės tendencijas Europoje.
LETA primena, kad praėjusių metų pabaigoje Vokietijos Magdeburgo mieste kalėdinėje mugėje automobilis rėžėsi į žmones, o šių metų pradžioje Naujajame Orleane (JAV) nuomotą pikapą vairavęs vyras įvažiavo į Naujuosius metus šventusių žmonių minią.
Panašių išpuolių Vakarų šalyse buvo ir ankstesniais metais.