Bendrovės „Precision Air“ lėktuvas, skraidinęs 43 žmones, įkrito į ežerą pakeliui į šiaurės vakarų Bukobos miestą.

„Visi Tanzanijos gyventojai su jumis gedi 19 žmonių, netekusių gyvybių per nelaimę“, – sakė K. Majaliwa, kreipdamasis į minią Bukobos oro uoste.

Sudužęs lėktuvas čia turėjo atvykti iš šalies finansų sostinės Dar es Salamo.

Regiono valdžia bei oro linijos anksčiau pranešė, jog 26 išgyvenę skrydžio PW 494 keleiviai buvo išgelbėti ir išgabenti į ligoninę ežero pakrantėje esančiame mieste Kageros regione.

Kol kas nėra žinoma, ar tarp 19 aukų buvo nuskendusių gelbėtojų, ar 48 vietų orlaivyje buvo daugiau žmonių nei anksčiau skelbta, teigė regiono valdžios atstovas.

„Mes tęsiame tyrimą, egzistuoja galimybė, jog du žmonės nebuvo lėktuve, tačiau žuvo per gelbėjimo operaciją“, – sakė Kageros regiono komisaras Albertas Chalamila.

Didžiausia Tanzanijos privati oro transporto bendrovė „Precision Air“ anksčiau pranešė išsiuntusi į nelaimės vietą gelbėtojus.

Tanzanijoje nukrito keleivinis lėktuvas

„Tyrimo komanda, susidedanti iš „Precision Air“ ir Tanzanijos oro uostų tarnybos darbuotojų taip pat išvyko, kad prisidėtų prie paieškų komandos“, – teigiama oro linijų pareiškime.

Ši bendrovė, kurios dalis akcijų priklauso bendrovei „Kenya Airways“, buvo įkurta 1993 metais ir vykdo vidaus ir regioninius skrydžius, taip pat privačius užsakomuosius skrydžius į populiarias turistines vietas, tokias kaip Serengečio nacionalinis parkas ir Zanzibaro salynas.

Bendrovės duomenimis, sudužo „ATR 42-500“ orlaivis, pagamintas Tulūzoje įsikūrusios Prancūzijos ir Italijos bendrovės ATR.

Vietos žiniasklaidos paskelbtoje vaizdo medžiagoje matyti orlaivis, kurio didžioji dalis panirusi po vandeniu, ir gelbėtojai, tarp kurių ir žvejai, brendantys per vandenį, kad ištrauktų žmones į saugią vietą.

Gelbėtojai bandė iškelti orlaivį iš vandens virvėmis, padedami kranų ir vietos gyventojų.

Prezidentė Samia Suluhu Hassan anksčiau sekmadienį pareiškė užuojautą nukentėjusiesiems.

„Kol vyksta gelbėjimo operacija, būkime ramūs ir melskime Dievą, kad mums padėtų“, – parašė ji socialiniame tinkle „Twitter“.

Ši nelaimė įvyko praėjus penkeriems metams po to, kai Tanzanijos šiaurėje sudužus safarius organizuojančios bendrovės lėktuvui žuvo 11 žmonių.

2019 metų kovą vos kelios minutės po pakilimo nukritus „Ethiopian Airlines“ lėktuvui, skridusiam iš Etiopijos sostinės Adis Abebos į Nairobį, žuvo visi 157 jame buvę žmonės.

2007 metais „Kenya Airways“ lėktuvas iš Dramblio Kaulo Kranto Abidžano miesto skridęs į Kenijos sostinę Nairobį po pakilimo sudužo pelkėje, pražudydamas visus 114 keleivių.

2000-aisiais dar vienas „Kenya Airways“ lėktuvas, skridęs tuo pat maršrutu, sudužo Atlanto vandenyne kelios minutės po pakilimo. Tąkart žuvo 169 žmonės, 10 keleivių išgyveno.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją