Vyriausybės vadovas, atsistatydinęs po daugiau nei 200 žmonių gyvybių nusinešusio sprogimo uoste, anksčiau sakė, kad uosto sandėlyje jau daug metų buvo aplaidžiai laikoma daugiau nei 2 700 tonų amonio nitrato trąšų.

Tačiau tyrimą Libanui atlikti padėjusios JAV vidaus žvalgybos agentūros atskaitoje nurodoma, kad sprogo daug mažiau trąšų, sakė H. Diabas per spaudos konferenciją.

„FTB ataskaita atskleidė, kad sprogęs kiekis tebuvo 500 tonų, – sakė jis. – Kur dingo likusios 2 200 tonų?“

Kol kas FTB ataskaitos turinio naujienų agentūra AFP patvirtinti negali.

Praėjus beveik penkiems mėnesiams po sprogimo, tapusio didžiausia Libano katastrofa taikos metu, nelaimės aplinkybes ir toliau gaubia paslaptis. Dėl šio sprogimo dauguma kaltina valdančiojo šalies elito aplaidumą ir korupciją.

Lėta tyrimo eiga sukėlė šalies gyventojų nepasitenkinimą ir užsienio finansuotojų nepasitikėjimą. Tarptautinių donorų pagalba Libanui yra labai reikalinga, siekiant išgyventi didžiausią ekonominę krizę per keletą pastarųjų dešimtmečių.

Tyrimui vadovaujantis teisėjas Fadi Sawanas šį mėnesį dėl sprogimo pirmą kartą pareiškė kaltinimus politikams – H. Diabui ir dar trims buvusiems ministrams.

Jis apkaltino juos „aplaidumu, dėl kurio mirė šimtai žmonių ir dar tūkstančiai buvo sužeisti“. Tai buvo pirmas oficialiai pareigas einančiam premjerui pareikštas kaltinimas Libano istorijoje.

Sprogimo tyrimas vėliau buvo sustabdytas, dviem iš kaltinimų sulaukusių ministrų pareikalavus pakeisti F. Sawaną. Sprendimą dėl jo pakeitimo turi priimti Libano aukščiausios instancijos Kasacinis Teismas, ir tik tuomet tyrimas galės vykti toliau.

Iki šiol atliekant tyrimą buvo sulaikyti mažiausiai 25 įtariamieji, įskaitant uosto ir muitinės vadovus, tačiau tarp jų nėra nė vieno politiko.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)