Itin akyli stebėtojai gali pamatyti, kad trispalvėje raudonos, baltos ir mėlynos spalvų Prancūzijos vėliavoje, plevėsuojančioje virš Eliziejaus rūmų ir matomoje už E. Macrono per spaudos konferencijas ar jam sakant kalbas, mėlyna spalva dabar yra tamsesnė.

Šis pokytis atspindi sugrįžimą prie tradicinės tamsiai mėlynos spalvos, kuri buvo matoma Prancūzijos vėliavoje iki 1976 metų, kai tuometis prezidentas Valery Giscard'as d'Estaing'as pakeitė ją šviesesne, kad ji atitiktų Europos Sąjungos vėliavos, kurioje matomas auksinių žvaigždžių ratas mėlyname fone, spalvą.

Iš pradžių 2018 metais mėlyna spalva buvo patamsinta vėliavose, matomose už E. Macrono per spaudos konferencijas ar jam sakant kalbas. Nuo 2020 metų šis pokytis atsispindi ir vėliavose, plevėsuojančiose virš Eliziejaus rūmų ir kitų prezidentūros pastatų, pirmadienį naujienų agentūrai AFP sakė prezidentūros atstovas, pageidavęs neviešinti savo pavardės.

Anot jo, tamsiai mėlyna spalva atgaivina didvyrių, kovojusių per Prancūzijos revoliuciją, Pirmojo pasaulinio karo apkasuose ir per Pasipriešinimo judėjimą Antrojo pasaulinio karo metu, atminimą.

Pokytis galiausiai buvo pastebėtas, kai apie jį rudenį pasirodžiusioje savo knygoje „Elysee Confidentiel“ parašė žurnalistai Eliotas Blondet ir Paulis Larrouturou.

Anot jų, šią idėją iškėlė Eliziejaus rūmų operacijų vadovas Arnaud Jolens'as.

Žurnalistai ėmė iš jo interviu, kai rengė savo knygą.

Šis pokytis atsiėjo tik 5 tūkst. eurų.

„V. Giscard'as d'Estaing'as pakeitė šią mėlyną spalvą estetiniais sumetimais vykstant Europos integracijai, tačiau vėliava, nuo tada lydėjusi visus prezidentus, nebuvo tikroji Prancūzijos vėliava“, – knygoje cituojamas A. Jolensas.

Prezidentūros atstovas taip pat atkreipė dėmesį, kad ant Triumfo arkos Paryžiuje iškelta vėliava visada buvo su tamsiai mėlyna spalva.

Prancūzija nuo sausio 1-osios pusmečiui perims pirmininkavimą Europos Sąjungai vadovaujant proeuropinių pažiūrų E. Macronui, kuris balandį sieks perrinkimo naujai kadencijai.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją