B. Innesas buvo vienas iš paskutiniųjų keleivių, kuriuos 59 metų S. al-Dinas Mustafa paleido iš lėktuvo po šešias valandas trukusio lėktuvo užgrobimo, įvykusio antradienį, kovo 29 dieną. Britas laiko veltui neleido ir nusprendė įsiamžinti su egiptiečiu, kuris, kaip vėliau išsireiškė vienas Egipto pareigūnas, „yra ne teroristas, o idiotas“.

B. Inneso draugai ir šeima tvirtina, kad toks elgesys tipiškas šiam jaunam pokštus mėgstančiam vyrui. Jis pats antradienio vakare leidiniui „The Sun“ sakė: „Nesu tikras, kodėl tai padariau.

Aš tiesiog nepaisiau pavojaus, mėgindamas išlikti linksmas nelaimės akivaizdoje. Supratau, kad jeigu jo bomba tikra, bet kokiu atveju nieko neprarasiu, tad pasinaudojau galimybe pažiūrėti į jį iš arčiau. Paprašiau vieno įgulos nario man pavertėjauti ir paklausiau jo, ar galėčiau pasidaryti su juo asmenukę. Jis tik gūžtelėjo pečiais sutikdamas, tad atsistojau šalia jo ir šypsojausi į fotoaparatą, kol stiuardesė nufotografavo. Tai buvo geriausia visų laikų mano asmenukė“.

Dramai tebesitęsiant britas rašė žinutes savo mamai Pauline. „Mano mama buvo paklaikusi iš nerimo ir nuolat man kartojo, kad nedaryčiau nieko, kas atkreiptų į mane dėmesį. Nežinojau kaip jai pasakyti, kad jau pasidariau asmenukę su lėktuvo pagrobėju, – košmariškas valandas prisimena vyras.

– Mačiau, kad jis turi tai, kas primena bombą, ir buvau išsigandęs, tačiau kai mes nusileidome, jis neatrodė ypatingai neramus. Pagaliau jis leido faktiškai visiems keleiviams išeiti, tačiau aš su dar dviem britais buvau paliktas. Po maždaug pusantros valandos Larnakoje paprašiau su juo nusifotografuoti, kol mes sėdėjome ir laukėme. Pamaniau, kodėl gi ne? Jeigu jis viską susprogdins, šiaip ar taip nėra prasmės.

Taip pat pamaniau, kad tai būtų galimybė pamatyti, ar jo sprogmuo tikras. Galėjau matyti kažką aprišta aplink jo liemenį. Buvo sunku aiškiai suprasti, tačiau iš arčiau pamatęs pamaniau, kad labiau tikėtina, jog tai netikra. Tad aš nusprendžiau atsisėsti į savo vietą ir ėmiau planuoti savo kitą žingsnį“.

Britas pasakoja, kad lėktuvo įgulai buvo leista išeiti, o paskui egiptietis pilotas užsirakino kabinoje ir išlipo per langą.

B. Inneso giminaitė Sarah Innes socialiniame tinkle „Twitter“ rašė: „Tik Benas galėjo pasidaryti asmenukę!“

Jo motina Pauline Innes, taip pat gyvenanti Lidse, nebuvo linkusi kalbėti apie šią situaciją, kol jos sūnus negrįžo saugiai namo.

„Aišku, jis namo dar negrįžo, todėl turim pagalvoti apie saugumo klausimus – nenorime kalbėti apie nieką, kol viskas neišsispręs“, – sakė su lėktuvo pagrobėju nusifotografavusio brito mama ir atkreipė dėmesį, kad tai nebuvo asmenukė.

„Viskas, ką galime pasakyti, kad nuotrauka aiškiai nėra asmenukė, kaip visi kalba, – sakė P. Innes. – Galima aiškiai matyti, kad fotografavo ne Benas. Jis yra nuotraukoje, bet jis jos nedarė“.

Draugai iš Jorko universiteto, kur 2011 metais B. Innesas baigė aplinkosaugos studijas, prisipažino, kad ši nuotrauka jų visiškai nešokiravo. „Tame jokios staigmenos, – sakė vienas jo draugas. – Benas yra patrakęs vyras ir tai puikiai jį atspindi. Jis labai mėgsta geraširdiškai pajuokauti ir nejaučia didelės pagarbos valdžiai“.

Ši nuotrauka yra tik vienas iš daugelio keistų aspektų šioje lėktuvo pagrobimo istorijoje, kuri prasidėjo kaip teroro aktas, o baigėsi kaip komedija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (83)