„Malta padarys nuolaidą įsileisdama tą laivą į savo uostus, nors ir neturime jokio teisinio įsipareigojimo taip elgtis“, – sakoma vyriausybės pareiškime. Jame priduriama, kad Prancūzija, Vokietija, Liuksemburgas, Portugalija ir Ispanija sutiko priimti migrantus, kuriuos išgelbėjo „Aquarius“.

Ispanija nurodė priimsianti 60 migrantų iš to laivo, o Portugalija sakė esanti pasirengusi priimti 30 išgelbėtųjų.

„Ispanija su šešiomis valstybėmis sudarė (...) susitarimą priimti „Aquarius“ (išgelbėtus) žmones... Ispanija priims 60 žmonių“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė premjeras Pedro Sanchezas.

„Portugalija yra pasirengusi priimti 30 iš 244 migrantų, esančių „Aquarius“ laive“ ir kituose gelbėjimo laivuose prie Maltos krantų, sakoma Portugalijos vyriausybės pareiškime.

„Aquarius“, kuris birželį įstrigo jūroje su 630 migrantų, Romai ir Valetai neleidus jam prisišvartuoti, praėjusią savaitę vėl ėmėsi gelbėjimo operacijų prie Libijos krantų.

Penktadienį laivas per dvi atskiras operacijas išgelbėjo 141 žmogų, pusė iš jų – vaikai, bet ir vėl negali rasti uosto, kuriame galėtų išleisti migrantus.

„Aquarius“ operatorės „SOS Mediterranee“ prezidentė Sophie Beau pirmadienį sakė, kad laivui, šiuo metu esančiam tarp Maltos ir Italijai priklausančios Lampedūzos salos, abi šalys ir vėl išsiuntė „oficialius neigiamus atsakymus“.

Birželį priimti „Aquarius“ pasisiūlė Ispanija. Artimesniu atstumu buvusi Prancūzija neįsileido laivo, bet priėmė 78 migrantus po to, kai šie išsilaipino Valensijoje.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)