Ji sakė, kad jei bus įrodyta, kad Maskva atsakinga už Sergejaus Skripalio ir jo dukters Julijos apnuodijimą, Britanija laikys tai „neteisėtu jėgos panaudojimu“.
Th. May teigimu, „labai tikėtina“, kad už buvusio dvigubo agento apnuodijimą atsakinga Maskva.
„Labai tikėtina, kad Rusija buvo atsakinga už veiksmus prieš Sergejų ir Juliją Skripalius“, – sakė premjerė. Britų įstatymų leidėjams ji sakė, kad prieš juos panaudota nervus paralyžiuojanti medžiaga yra karinio naudojimo ir sukurta Rusijos.
Premjerė liepė Maskvai iki antradienio pabaigos Cheminio ginklo draudimo organizacijai atskleisti detalių apie nervus paralyžiuojančios medžiagos „Novičok“ kūrimo programą.
Tuo tarpu, Maskva atmetė Didžiosios Britanijos premjerės pareiškimą Bendruomenių rūmams.
„Tai yra cirko pasirodymas britų parlamente“, – Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovę Mariją Zacharovą citavo naujienų agentūros.
Pasak jos, tas pranešimas buvo „dar vienos provokacija paremtos informacinės ir politinės kampanijos“ dalis.
S. Skripalis - buvęs Rusijos karinės žvalgybos pulkininkas, 2006 metais Rusijoje pasodintas į kalėjimą dėl šnipinėjimo Didžiajai Britanijai, - kartu su dukra buvo rasti be sąmonės ant suoliuko šalia prekybos centro Solsberyje. S. Skripalio byla paskatino žiniasklaidos spėliones, kad už buvusio šnipo apnuodijimo gali slėptis Rusijos valstybės veikėjai.
Šį atvejį imta lyginti su kitomis įtartinomis Rusijos piliečių mirtimis Didžiojoje Britanijoje, ypač su Aleksandro Litvinenkos mirtimi 2006-aisiais bei Aleksandro Perepilično 2012-aisiais. 66-erių S. Skripalis ir 33-ų jo dukra Julija ligoninėje vis dar kovoja už gyvybę. Policijos teigimu, po šio incidento medikų pagalbos buvo prireikę iš viso 21 žmogui.