Pasak prezidento Vladimiro Putino, kainos kelia didžiausią susirūpinimą.

Šį mėnesį infliacija pasiekė aukščiausią lygį nuo 2016 m., augančios kasdienės išlaidos skaudžiai paveikė gyventojus, kurių vidutinės mėnesio pajamos yra 40 402 rubliai (545 JAV doleriai). Be to, apie 43 proc. rusų neturi santaupų, rodo neseniai atlikta įdarbinimo svetainės „SuperJob“ apklausa.

Gyvenimo lygis Rusijoje nuolat smunka nuo tada, kai 2014 metais Maskvai buvo įvesta daugybė Vakarų sankcijų dėl Ukraino Krymo pusiasalio aneksijos. Dabar smukimas dar didesnis ir paliečia net turtingiausio Maskvos miesto gyventojus.

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas, kalinamas dėl prieštaringai vertinamų kaltinimų sukčiavimu, sakė tai pajutęs net būdamas už grotų.

Jis parašė instagrame, kad per mažiau nei metus maistas pabrango mažiausiai 40 proc. parduotuvėje, kur jam galima išleisti 9 tūkst. rublių (120 JAV dolerių) per mėnesį. „Prieš mano akis atsiskleidžia didžioji infliacinė tragedija, kurią išgyvena pensininkai“, – parašė jis.

Apklausos rodo, kad mažėjanti perkamoji galia kelia rusams didelį susirūpinimą, o tai turi įtakos pasitikėjimui valdžia ir V. Putino populiarumui.

Siekdama pažaboti kainas, vyriausybė įvedė viršutines kainų ribas ir eksporto kvotas, o Centrinis bankas nuolat didina palūkanų normas.

Rusijos lyderis infliaciją apibūdino kaip „pagrindinę šiandienos problemą tiek ekonomikai, tiek piliečiams“ ir nurodė pareigūnams ateinančiais metais sumažinti ją nuo daugiau nei 8 iki 4 procentų.

Tačiau daugelis infliacijos priežasčių yra pasaulinės, susijusios su išlaidomis atsigavimui po pandemijos ir tiekimo grandinių trikdžiais, sakė Strateginės analizės instituto ekspertas Igoris Nikolajevas.

Anot jo, padėtis Rusijoje dar blogesnė, nes rinkoje nėra pakankamai veikėjų, kurie galėtų numušti kainas. „Kai nėra pakankamai konkurencijos, nėra mechanizmo, kuris neleistų gamintojams ir pardavėjams didinti kainų“, – pridūrė I. Nikolajevas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (24)