„Visi suprantame, kad didieji miestai, miesto vietovės dabar yra vietos, kur pamatysime, ar galime kontroliuoti pandemiją Vokietijoje, kaip tai darėme daug mėnesių, ar prarasime kontrolę“, – sakė V. Merkel po susitikimo su miestų merais.

„Artimiausios dienos ir savaitė nulems, kaip Vokietija išgyvens pandemiją šią žiemą“, – sakė ji.

Šią savaitę sostinė Berlynas ir šalies finansinis centras Frankfurtas atsidūrė ilgėjančiame didelės rizikos zonų sąraše, naujai registruojamų COVID-19 atvejų skaičiui per pastarąsias septynias dienas viršijus 50 naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Tarp priemonių, kurios įvedamos pasiekus šią ribą, bus privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas ne tik uždarose patalpose, bet ir lauke, jeigu žmonių susibūrimas yra didelis. Be to, trumpinamas barų ir restoranų darbo laikas, ribojamas prekybos alkoholiu laikas bei žmonių susibūrimų dydis, buvo nuspręsta A. Merkel ir merų susitikime.

Pasak A. Merkel, patirtis parodė, kad reikia „maždaug 10 dienų“, kad paaiškėtų, ar šios priemonės yra veiksmingos stabdant viruso plitimą.

Jeigu naujų atvejų skaičiaus augimas per tą laiką nesistabilizuos, „neišvengsime kitų tikslinių suvaržymų žmonių kontaktams apriboti“, susitarė susitikimo dalyviai.

Vokietija ilgai buvo laikoma viena geriausiai su pandemija besitvarkančių Europos šalių, tačiau nuo trečiadienio iki ketvirtadienio per dieną registruotų naujų COVID-19 atvejų skaičius šoktelėjo nuo 2 828 iki daugiau kaip 4 000 ir yra didžiausias nuo balandžio pradžios.

Roberto Kocho užkrečiamųjų ligų institutas (RKI) perspėjo, kad virusas gali „plisti nekontroliuojamai“, jeigu žmonės praras budrumą.

Penktadienį RKI pranešė, kad šalyje buvo registruota 4 516 naujų COVID-19 atvejų.

A. Merkel dar kartą paprašė šalies gyventojų laikytis gerai žinomų reikalavimų dėvėti kaukes, plautis rankas ir laikytis socialinio atstumo.

Ji taip pat juos paragino naudotis specialiąja perspėjimo apie COVID-19 programėle, reguliariai vėdinti patalpas, nes vėstant orams žmonės vis daugiau laiko praleidžia uždarose patalpose.

A. Merkel sakė suprantanti, kad sutrumpinus darbo ir prekybos alkoholiu laiką maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų sektoriai patirs smūgį.

Tačiau, pasak kanclerės, šiomis priemonėmis stengiamasi išvengti griežto karantino, dėl kurio pavasarį sustojo didžiosios Europos ekonomikos augimas ir milijonai vaikų negalėjo lankyti mokyklų bei darželių.

Ji taip pat tiesiogiai kreipėsi į jaunus žmones, kaltinamus dėl greito koronaviruso plitimo, ragindama juos pagalvoti apie vyresnio amžiaus giminaičių sveikatą ir savo darbo bei švietimo perspektyvas.

„Visa tai sugrįš: vakarėliai, pasilinksminimai, – sakė ji. – Bet dabar yra svarbūs kiti dalykai.“

„Įrodėme, kad galime susivienyti (kovodami) prieš visa tai. Ir turime tai tęsti“, – paragino kanclerė.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją