Specialistų nuomone, šis ginklas gali būti IV mūsų amžiaus eros.

Archeologų nuomone, jis daugiau kaip prieš 1700 metų galėjo atsidurti buvusiose baltų žemėse tuo metu, kai čia įtaką turėjo romėnai. Radinys perduotas Olštino mieste esančiam Varmijos ir Mozūrų muziejui, rašo TVN24.

Kaip pasakoja radinio autorius Krzysztofas Kempinskis, tik paėmęs šį geležinį įrankį į rankas suprato, jog atrado kažką labai vertingo istorijai, o kardas gali būti senesnis už viduramžius.

„Kai jį pamačiau, tai iš karto supratau, jog radau savo „auksinį traukinį“, – sako kardo radėjas.

Kaip teigia Varmijos ir Mozūrų muziejaus darbuotojas Kacperas Martyka, kardas neturi jokių viduramžio laikų bruožų.

Senovinių radinių ekspertai mano, kad tai IV amžiaus ginklas, tiksliau tariant, priklauso vėlesniam Romos įtakos laikotarpiui. Jeigu pasitvirtins istorikų išvados, radinys priklauso labai retiems senosiosiose baltų žemėse buvusiems kardams spatha tipui. Juos naudojo romėnų raiteliai, kartais ir pėstininkai.

Atliekant archeologinius tyrimus tarp žemutinės Vyslos ir Nemuno, buvo aptikti vos keli tokio ginklo egzemplioriai – piliakalniuose netoli Suvalkų ir vieno kario kape Sambijos pusiasalyje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (62)