Kalifornijos universiteto mokslininkai Santa Barbaroje teigė, kad nedidelis Silkių karaliaus žarnyno mėginys buvo labai įdomus.

„Mūsų tyrimai rodo, kad žuvis buvo smarkiai apsikrėtusi parazitais. Šiame mažame žarnyno mėginyje, kurį turėjome, radome keletą didžiulių lervinių kaspinuočių. Vienas iš jų buvo maždaug 15 cm ilgio“, - teigė Kalifornijos universiteto Santa Barbaroje profesorius Armandas Kuris.

Kaspinuočiai nebuvo vieninteliai parazitai, knibždėję Silkių karaliaus organizme. Jie taip pat rado suaugusių kirminų dygliuotomis galvomis (Acanthocephala) straubliukų, prisitvirtinusių prie žuvies žarnos. Kadangi pastarieji parazitai buvo visiškai suaugę, mokslininkai mano, kad Silkių karalius prarijo ankstesnį kirminų šeimininką – krilį ar kitą giliųjų vandenų vėžiagyvį.

Šie parazitai gali suteikti mokslininkams daugiau informacijos apie mažai ištyrinėtas žuvis: jų mitybą, gyvenamąsias vietas ir priešus, skelbia naujienų agentūra „Associated Press“. Tačiau mokslininkai nesako, ar šie parazitai paaiškina, kodėl Silkių karalius buvo išplauti į krantą.

Antrasis Silkių karalius, tą pačią savaitę išplautas į krantą Ošensaide, pasirodė besąs pilnas kiaušinėlių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (46)