JAV žiniasklaidos prognozės rodo, kad M.Romney laimėjo Konektikute, Delavere, Niujorke, Pensilvanijoje ir Rod Ailende, tad jis iš esmės pradeda visuotinę rinkimų kampaniją ir pradeda argumentuoti, kodėl turėtų užimti Baltuosius rūmus.
"Šis vakaras yra naujos kampanijos pradžia", - M.Romney sakė savo džiūgaujantiems šalininkams Naujajame Hampšyre, kur jis iškovojo pirmą pergalę per respublikonų pirminius rinkimus sausį.
Ši valstija taip pat yra itin svarbi visuotinių prezidento rinkimų arena.
"Šis vakaras yra nusivylimo Obamos (vadovavimo) metais pabaigos pradžia, - ir naujo, geresnio skyriaus, kurį rašysime kartu, pradžia", - pareiškė M.Romney.
Jis sutriuškino paskutinius pirminių rinkimų kampanijoje likusius respublikonus - buvusį Atstovų Rūmų pirmininką Newtą Gingrichą ir Kongreso narį iš Teksaso Roną Paulą (Roną Polą). Šįkart jų grumtynės vyko šiaurės rytinėse valstijose, kurios yra palankios buvusiam Masačusetso gubernatoriui.
M.Romney džiūgavo dėl užtikrintos pergalės ir faktiškai laimėjo kovą dėl teisės tapti partijos kandidatu.
"Po 43 pirminių rinkimų ir rinkėjų sueigų, daugelio ilgų dienų ir nemažai ilgų naktų, galiu pasakyti su pasitikėjimu - ir padėka - kad jūs suteikėte man didelę garbę ir didžią atsakomybę, - M.Romney sakė savo šalininkams. - Kartu mes laimėsime lapkričio 6-ąją!"
Kita vertus, po antradienio M.Romney vis dar nebus užsitikrinęs 1 144 delegatų balsų, kurie užtikrintų jo paskyrimą partijos kandidatu per respublikonų nacionalinį suvažiavimą rugpjūčio pabaigoje.
Tačiau dauguma šios kampanijos stebėtojų jau laiko M.Romney žmogumi, kuris mes iššūkį demokratui prezidentui lapkričio 6 dieną.
"Kova dėl paskyrimo baigta", - Pensilvanijoje veikiančio Franklino ir Marshallo (Franklino ir Maršalo) koledžo Politikos ir viešųjų reikalų centro direktorius G.Terry Madonna (Dž.Teris Madona) sakė naujienų agentūrai AFP.
M.Romney siekia įtikinti sunkius laikus išgyvenančius amerikiečius - "tūkstančius gerų ir padorių amerikiečių, su kuriais buvau susitikęs, kurie nenori nieko kita tik geresnės galimybės" - kad jis yra kandidatas, pasiruošęs kovoti dėl sąžiningos ir gerėjančios ekonomikos.
"Visiems jums turiu paprastą žinią: išsilaikykite dar truputėlį - geresnė Amerika prasideda šį vakarą", - sakė jis.
M.Romney yra užsitikrinęs 683, N.Gingrichas - 141, o R.Paulas - 84 delegatų balsus, nurodoma tinklalapyje RealClearPolitics.com.
Buvęs Pensilvanijos senatorius Rickas Santorumas užsitikrino 267 delegatų balsus, bet jis pasitraukė iš šių lenktynių prieš dvi savaites.
R.Santorum iki šiol nepareiškė palaikantis M.Romney, tačiau antradienį sakė, jog tikisi susitikti su savo buvusiu varžovu artimiausiomis savaitėmis.
N.Gingrichas, spaudžiamas respublikonų pasitraukti, agitavo rinkėjus mažoje Delavero valstijoje, kur jį palaikė kai kurie vietos politikai.
Tačiau to nepakako, o N.Gingrichas galiausiai surinko perpus mažiau balsų negu M.Romney.
N.Gingrichas atsisakė trauktis, tačiau pripažino, kad planuoja iš naujo apsvarstyti savo strategiją.
"Per kelias ateinančias dienas realistiškai pažvelgsime, kur esame", - žiniasklaida citavo buvusio Atstovo Rūmų pirmininko žodžius.