Vitalijaus Klyčko vadovaujamai opozicijai ir prezidentui Viktorui Janukovyčiui nepavyko per ketvirtadienį įvykusias derybas rasti išeities iš politinės aklavietės, bet trapių paliaubų, kurios buvo paskelbtos po kruvinų protestuotojų ir saugumo pajėgų susidūrimų, laikomasi.

Ukrainos trys pagrindiniai opozicijos lyderiai keturias valandas derėjosi su V. Janukovyčiumi, bet žinią apie palyginti menkas nuolaidas, kurias pasiūlė prezidentas, Kijevo Nepriklausomybės aikštėje susirinkę tūkstančiai protestuotojų sutiko su neslepiamomis patyčiomis.

Po derybų opozicinės partijos „Tėvynė“ lyderis Arsenijus Jaceniukas sakė, kad egzistuoja „didelė“ galimybė, jog pavyks rasti sprendimą, kaip užbaigti prievartą ir kraujo praliejimą.

„Mes turime užduoti sustabdyti kraujo praliejimą. To galimybės yra labai didelės“, - sakė jis.

Tačiau pasaulio bokso čempionas ir partijos UDAR lyderis Vitalijus Klyčko vėliau pareiškė, jog prezidentas, regis, neketina patenkinti pagrindinio opozicijos reikalavimo atstatydinti vyriausybę.

„Jaučiu, kokia yra įtempta atmosfera. Jaučiu, kokios yra didelės viltys. Tai (derybų rezultatai) jus nuvils“, - pareiškė jis.

Nacionalistinės partijos „Laisvė“ lyderis Olehas Tiahnybokas savo ruožtu pridūrė, kad valdžia pažadėjo paleisti aktyvistus, sulaikytus per protestus.

Jis taip pat sakė, kad buvo pateiktas pasiūlymas sukurti buferinę zoną tarp protestuotojų ir saugumo pajėgų, kuri užtikrintų, kad milicija nemėgintų patekti į pagrindinę protestų stovyklą Nepriklausomybės aikštėje.

Pasak jo, abu šiuos pažadus patvirtino generalinė prokuratūra ir Vidaus reikalų ministerija.

Bet kai O.Tiahnybokas kreipėsi į minią ir paprašė iškeltomis rankomis parodyti, ar reikia tęsti derybas, tapo aišku, kad protestuotojų atsakymas yra neigiamas. Kol kas neaišku, kada derybos atsinaujins.

Parlamento pirmininkas Volodymyras Rybakas sakė, kad Aukščiausioji Rada susirinks antradienį aptarti opozicijos reikalavimo paleisti vyriausybę ir panaikinti pasipiktinimą sukėlusius įstatymus, nukreiptus prieš protestuotojus.

V.Klyčko anksčiau susitarė dėl paliaubų tarp protestuotojų ir milicijos, ir jos, kaip atrodo, kol kas nėra laužomos.

Susidūrimu epicentru tapusioje Hruševskio gatvėje ir aktyvistai, ir saugumo pajėgos ramiai stovi už savo kovos linijų prie legendinio futbolo klubo „Dynamo Kiev“.

Bet nei viena pusė neatrodo ketinanti atsitraukti, sakė įvykio vietoje esantis AFP korespondentas.

„Kas kiekvieną dešimtį metrų yra Ukrainos teritorija, kurią mes turime ginti ir už kurią kausimės iki galo“, - sakė vienas radikalus protestuotojas, kuris nenorėjo, kad būtų skelbiamas jo vardas.

Ir V.Klyčko, ir O.Tiahnybokas po derybų aplankė priešakines barikadas ir per garsiakalbius ragino protestuotojus laikytis paliaubų.

Demonstrantai po derybų taip pat pradėjo plėsti savo Nepriklausomybės aikštėje įsikūrusią pagrindinę protestų stovyklą į gatvę, esančią arčiau Banko prospekto, kur yra prezidento administracijos pastatas.

Politinės krizės įtampa tvyro ne tik Kijeve, bet ir kituose regionuose, o Ukrainos vakarinio Lvovo regiono gubernatorius Olehas Salo ketvirtadienį pasirašė atsistatydinimo raštą po to, kai į jo rezidencijos patalpas įsiveržė protestuotojai, šaukiantys „revoliucija“.

Bet vėliau jis pareiškė, kad toks žingsnis buvo žengtas dėl spaudimo ir negalioja. Šimtai protestuotojų pažadėjo nesitraukti iš gubernatoriaus administracijos pastato per naktį.

Protestuotojai šturmuoja pastatus

Naujienų agentūra UNIAN skelbia, jog naktį protestuotojai užėmė keletą pastatų. 

Kelios dešimtys Maidano aktyvistų užėmė Žemės ūkio ministerijos pastatą, kuris yra netoli Nepriklausomybės aikštės, Kreščatiko gatvėje, praneša unian.net.

Mitinguotojai užsibarikadavo pastato viduje. Aktyvistai tvirtina užėmę ministerijos pastatą norėdami sušilti. Jie išdaužė langus šalia įėjimo durų. Įėjimą į pastatą saugo vienas aktyvistas.

Nedidelė protestuotojų grupė užėjo į to paties pastato, esančio adresu Kreščatiko 24, kaimyninį įėjimą.

Protestuotojai taip pat šturmavo pustuzinį kitų vietos administracijos pastatų Ivano Frankovsko ir Žytomyro regionuose.

„Berkut“ ir vėl siautėja - į mišką išvežta savanorė

Specialiosios paskirties būrys „Berkut“ ir vėl žmogų išvežė į mišką ir ten paliko. Šį kartą – merginą, dirbančią savanore Maidane, praneša newsru.ua.

Iš Donbaso kilusi Aleksandras Chailak dirbo savanore Maidano medicinos tarnyboje. Mergina susiruošė į namus pas motiną. Geležinkelio stotyje prie jos priėjo milicijos pareigūnai ir paprašė parodyti dokumentus. Išimant pasą iškrito Euromaidano dalyvio pažymėjimas.

Milicininkai iškart iškvietė „Berkut“ pareigūnus, šie pasisodino A. Chailak į mašiną ir vežiojo po Kijevo rajono vidaus reikalų skyrius. Nei vienas skyrius jos nenorėjo priimti, visur buvo sakoma, kad Euromaidano dalyvius priima specialus vidaus reikalų skyrius. Tada mergina buvo išvežta į mišką, paimti visi jos dokumentai ir paliktas tik mobilus telefonas. Aleksandrai išeiti iš miško padėjo žmonės.

Anksčiau buvo pranešta, kad sausio 22-osios ryte Gruševskio gatvėje buvo sulaikytas 21 Euromaidano aktyvistas, tačiau jie nebuvo nuvežti į milicijos skyrių, o išvežti už miesto nežinoma kryptimi, ten iki pusės išrengti, spardyti ir palikti sniege.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (344)