Kaip atsargumo priemonė, visi darbuotojai, kurie nėra reikalingi operacijai, buvo išsiųsti namo, ketvirtadienį vakare pranešė karinės bazės atstovas spaudai.

Jis sakė, kad sprendimas priimtas remiantis žvalgybos informacija, rodančia galimą grėsmę.

NATO terminais „Charlie“ saugumo lygis reiškia, kad įvyko incidentas arba kad yra įrodymų, leidžiančių manyti, jog yra didelė teroristinių veiksmų prieš aljansą tikimybė.

Atstovas spaudai sakė, kad pagrindo nerimauti nėra ir tai yra tik atsargumo priemonė, kuria siekiama užtikrinti svarbiausių operacijų tęstinumą.

Paklaustas jis nepateikė daugiau informacijos apie aplinkybes, dėl kurių buvo padidintas saugumo lygis.

Policija patvirtino savo dalyvavimą, tačiau nepateikė jokios išsamesnės informacijos, įskaitant pareigūnų skaičių. Agentūros dpa žurnalistas pastebėjo objekte stovinčius policijos automobilius. Prie įėjimo į teritoriją esančiuose elektroniniuose ekranuose ir lentelėse buvo nurodytas saugumo lygis „C“.

Netoli Acheno miesto esančiame Gailenkirchene NATO yra dislokavusi išankstinio perspėjimo ir kontrolės iš oro sistemą (AWACS).

Turinti grybo formos radaro struktūrą AWACS gali nustatyti kitų orlaivių buvimo vietą ir juos identifikuoti daugiau kaip 400 kilometrų atstumu, taip pat perduoti šią informaciją visiems kitiems oro erdvėje esantiems orlaiviams, turintiems panašią įrangą, t. y. jie gali veikti kaip kovos veiksmų valdymo centrai ore.

Ketvirtadienį pranešta, kad Vokietijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl pasikartojančių dronų skrydžių virš kritinės svarbos infrastruktūros objektų šiaurinėje šalies dalyje – įtariama šnipinėjimo veikla.

Flensburgo prokuratūra inicijavo preliminarų tyrimą dėl įtarimų, jog „su pasikartojančiais dronų skrydžiais vykdoma su sabotažo tikslais susijusi veika“, sako vyresnysis prokuroras Berndas Winterfeldtas.

B. Winterfeldto teigimu, kadangi tyrimas susijęs su šalies saugumu, pateikti daugiau su tyrimų susijusių detalių jis negalįs.

Dienraštis „Bild“, kuris pirmasis pranešė apie tyrimą, remiasi vidine policijos ataskaita, kurioje teigiama, kad jau kelis kartus šį mėnesį buvo pažeista virš branduolinės jėgainės esanti neskraidymo zona.

„Bild“ teigimu, pareigūnai kartu su Šlėzvigo-Holtenšteino žemės kriminalinės policijos agentūra daro preliminarią išvadą, kad kol kas oficialiai neidentifikuoti dronai yra Rusijos „Orlan-10“, galintys nuskristi 500–600 kilometrų ir išvystyti daugiau nei 100 kilometrų per valandą greitį.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją