1,3 mln. gyventojų turinti šalis, besiribojanti su Rusija, yra Europos Sąjungos ir NATO narė, per pastaruosius metus raginusi tarptautinę bendruomenę suteikti daugiau karinės pagalbos ir padėti Ukrainai atremti Rusijos invaziją.
Vyriausybė pradeda darbą praėjus kiek daugiau nei šešioms savaitėms po parlamento rinkimų, juos laimėjo K. Kallas centro dešinioji Reformų partija. „Kad padėtume Estijai judėti į priekį, reikia sunkių sprendimų, ir mes pasirengę juos priimti“, – sakė K. Kallas, kai pirmadienį šalies prezidentas Alaras Karisas oficialiai ją paskyrė.
Po rinkimų K. Kallas partija sudarė koaliciją su liberalia partija „Estija 200“ ir socialdemokratais. Visos trys partijos drauge laimėjo 60 vietų 101 vietos parlamente. Jos įsipareigojo investuoti į energetinį saugumą, įgyvendinti reformas ekologijos srityje ir modernizuoti mokesčių politiką. „Tikrai norėtume dirbti šį darbą ketverius metus“, – sakė K. Kallas.
Naujoji koalicija taip pat planuoja siekti tikslo bent iki 3 proc. bendrojo vidaus produkto padidinti išlaidas gynybai. Svarbiausia Reformų partijos varžovė per rinkimus – dešiniųjų EKRE – agitavo prieš tolesnį ginklų tiekimą Ukrainai. Per rinkimus kovo 5 d. EKRE gavo 16 proc. balsų ir užėmė antrą vietą, už Reformų partiją balsavo beveik 32 proc. rinkėjų.
Europoje K. Kallas laikoma viena ryžtingiausių Ukrainos rėmėjų kare su Rusija. 2021 m. sausį K. Kallas tapo pirmąja moterimi, vadovavusia Estijos vyriausybei.
K. Kallas, advokatė ir buvusio Europos Komisijos nario Siimo Kallaso dukra, sakė, kad Estijos saugumas yra vienas svarbiausių jos vyriausybės rūpesčių.
K. Kallas naująjį kabinetą kartu su ja sudaro penkios moterys ir aštuoni vyrai. Reformų partijai priklauso septyni ministrų kabineto nariai, „Eesti 200“ ir Socialdemokratų partija turi po tris.
Užsienio reikalų ministras bus Margusas Tsahkna, ankstesnėse vyriausybėse buvę atsakingas už gynybą (2016–2017 m.) ir socialinius reikalus (2015–2016 m.). Gynybos ministerija lieka Hanno Pevkuro žinioje, o Martas Võrklaevas perims šalies finansų portfelį.