69 metų buvęs diktatorius sako, kad yra pasirengęs nepaisyti rizikos ir dalyvauti gegužės 11-osios rinkimuose, kurie vadinami pirmuoju demokratiniu valdžios perdavimu per visą šios branduolinį ginklą turinčios valstybės, kur dominavo kariškių valdžios periodai, istoriją.
P.Musharrafas 1999 metais, būdamas armijos Generalinio štabo viršininkas, užgrobė valdžią per žmonių aukų nepareikalavusį perversmą, o 2008 metų rugpjūtį atistatydino, kai prezidentu buvo išrinktas Asifas Ali Zardari - po jo žmonos, buvusios premjerės Benazir Bhutto nužudymo. Po atsistatydinimo P.Musharrafas išvyko iš šalies.
P.Musharrafas, kuris vilkėjo šviesų tradicinį pakistaniečių drabužį, prieš išvykdamas į Dubajaus oro uostą žurnalistams sakė, kad „nesinervina“, bet pripažino, kad jaučia tam tikrą susirūpinimą.
„Rūpinuosi dėl nežinomybės ... Yra daug nežinomų terorizmo ir ekstremizmo faktorių, nežinomų teisinių faktorių, nežinomų faktorių dėl to, kokiu mastu galėsiu pasirodyti (rinkimuose)“, - sakė jis.
Jo reisiniam lėktuvui maždaug 10 val. 15min. (8 val. 15 min. Lietuvos laiku) išskrendant, lėktuve buvę jo šalininkai šaukė „tegyvuoja Musharrafas“, bet tai erzino kai kuriuos paprastus keleivius, pranešė AFP reporteris.
Lėktuvui maždaug 12 val. 45 min. vietos laiku nutūpus itin saugomame Karačio oro uoste, P.Musharrafas turi pasakyti kalbą mitinge. Dėl saugumo sumetimų jis turėjo atsisakyti pradinio plano visiems susirinkti prie Pakistano valstybės įkūrėjo Mohammado Ali Jinnah kapo.
Pakistano Talibanas grasino išsiųsti mirtininkų būrį P.Musharrafui nužudyti, todėl policija atšaukė leidimą tam mitingui.
Vos kelios valandos prieš P.Musharrafo sugrįžimą per mirtininko išpuolį Pakistano Šiaurės Vaziristane žuvo 17 pakistaniečių karių.