79 m. genetikas sukėlė prieštaringas diskusijas apie rasę ir mokslą pareiškęs, kad jis norėtų tikėti, jog visi lygūs, bet „žmonės, kurie turėjo reikalų su juodaodžiais darbuotojais, nemano, kad tai tiesa.“

Vakar išplatintame pareiškime jis teigia: „Nesuprantu, kaip galėjau pasakyti tai, ką cituoja mane sakant. Nėra mokslinio pagrindo, patvirtinančio tokią nuomonę“.

Taip pat ketvirtadienio vakarą Niujorke įsikūrusi tyrimų laboratorija „Cold Spring Harbor“ išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, jog „iki kito svarstymo“ sustabdo rektoriaus J. Watsono administracinę atsakomybę.

Trečiadienį laboratorijos prezidentas Bruce‘as Stillmanas taip pat išplatino pranešimą, teigiantį, jog laboratorijos vadovybė, administracija ir fakultetas „visiškai nesutinka“ su J. Watsono pareiškimais. Pastarasis čia dirbo laboratorijos direktoriaus ir prezidento pareigose.

J. Watsonas atliko vieną didžiausių XX amžiaus mokslinių laimėjimų, kai 1950-aisiais ir 1960-aisiais metais dirbdamas Kembridžo universitete subūrė komandą, atradusią DNR struktūrą.

1962 m. jam kartu su kolega iš Didžiosios Britanijos Francisu Cricku bei kolega iš Naujosios Zelandijos Maurice’u Wilkinsu buvo įteikta Nobelio medicinos premija.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (12)