Pakistano sostinėje Islamabade vyksta aukščiausio lygio susitikimas dėl mergaičių švietimo musulmoniškose šalyse.
„Neįteisinkite jų“, – M. Yousafzai sakė švietimo pareigūnams.
„Kaip musulmonų lyderiams, atėjo laikas pakelti balsą, pasinaudoti savo galia. Jūs galite parodyti tikrąją lyderystę“, – kalbėjo 27 metų M. Yousafzai.
Pakistano švietimo ministras Khalidas Maqboolas Siddiqui šeštadienį agentūrai AFP sakė, kad Afganistano Talibano vyriausybės delegatai neatvyko į dvi dienas truksiantį renginį, nors buvo kviesti.
„Talibanas aiškiai pasakoja apie savo misiją: jie nori išstumti moteris ir mergaites iš visų viešojo gyvenimo sričių ir ištrinti jas iš visuomenės (...) Kalbant paprastai, Talibanas nelaiko moterų žmonėmis“, – teigė M. Yousafzai.
„Savo nusikaltimus jie dangsto kultūriniu ir religiniu pateisinimu“, – pabrėžė ji.
2012 m. Pakistano talibai šovė tuomet 15-metei moksleivei M. Yousafzai į veidą už tai, kad ji aktyviai siekė moterų teisių į mokslą.
M. Yousafzai buvo išgabenta į Jungtinę Karalystę ir tapo pasauline mergaičių švietimo šalininke, taip pat jauniausia Nobelio taikos premijos laureate – ją gavo būdama 17-os metų.
Afganistanas yra vienintelė šalis pasaulyje, kurioje mergaitėms ir moterims draudžiama lankyti mokyklą ir universitetą.
Islamabade vykstantį renginį remia Saudo Arabijoje įsikūrusi Musulmonų pasaulio lyga.
Dvi dienas trunkantį renginį atidarė Pakistano premjeras Shehbazas Sharifas. Jame dalyvauja ministrai, ambasadoriai ir religiniai mokslininkai iš 44 šalių, taip pat JT ir Pasaulio banko atstovai.