Šįsyk tuo hierarchu bus italas Tarcisio Bertone - įtakingas prelatas, kuris pastaraisiais metais Bažnyčios reikalus tvarkė provokuodamas itin skirtingus vertinimus Vatikano sluoksniuose.

Kamerlengas tradiciškai oficialiai paliudydavo popiežiaus mirtį - suduodamas mirties patale gulinčiam pontifikui į kaktą specialiu sidabriniu plaktuku ir ištardamas žodžius "Šventasis Tėve".

Jis taip pat yra tas Vatikano pareigūnas, kuris sunaikina pontifiko "Žvejo žiedą"- aukso žiedą su atspaudu, kad to oficialaus antspaudo nebūtų galima panaudoti siekiant suklastoti popiežiaus vardu išleidžiamus dokumentus.

Savo Apaštališkojoje konstitucijoje, kuri buvo paskelbta 1996 metais, velionis popiežius Jonas Paulius II įsako, kad visi Romos kurijos, kuri iš esmės yra Katalikų Bažnyčios vyriausybė, aukšto rango hierarchai turi atsistatydinti, jeigu atsistatydina pontifikas.

Taigi 79 metų T.Bertone turės atsisakyti savo valstybės sekretoriaus posto, kuris iš esmės yra antras pagal rangą Vatikane, ir tarpuvaldžio laikotarpiu liks tik kardinolų kolegijai vadovaujantis kamerlengas.

Vienintelis kitas pareigūnas, kuriam nereikės atsistatydinti, yra vyriausiasis penitenciarijus, kuris vadovauja Apaštališkosios penitenciarijos tribunolui - nuodėmių atleidimo teismui. Šį postą užima portugalų 74 metų kardinolas Manuelis Monteiro de Castro.

Kadangi ir T.Bertone, ir M.Monteiro de Castro yra jaunesni nei 80 metų kardinolai, jiedu abu galės dalyvauti kardinolų rinkikų konklavoje, kuri rinks naują pontifiką.

Kamerlengas taip pat gali būti išrinktas popiežiumi: praėjusį kartą taip nutiko italų kardinolui Eugenio Pacelli, kuris tapo Pijumi XII ir popiežiavo Antrojo pasaulinio karo metais.

Kamerlengas rūpinasi kasdieniu Vatikano reikalų tvarkymu laikinuoju periodu ir drauge su kitais kardinolais yra pareigūnas, paskiriantis popiežiaus laidotuvių ir konklavos pradžios datas.

Popiežius Benediktas XVI yra tik antras savo laisva valia atsistatydinęs popiežius per Bažnyčios 2 tūkst. metų istoriją, o tai reiškia, kad daugelis "Sede Vacante" tradicijų yra susijusios su oficialiu gedulu ir laidotuvių apeigomis.

Tarpuvaldžio metu kamerlengas ir kardinolai negali priimti jokių sprendimų, nesusijusių su naujo popiežiaus rinkimu, ar vykdyti popiežiaus vykdomųjų prerogatyvų, pavyzdžiui, tokių, kaip naujų kardinolų skyrimas.

Kamerlengas laikinai perima visą popiežiaus turtą, įskaitant Apaštališkuosius rūmus Vatikane, kur gyvena popiežiai, ir Kastel Gandolfą - popiežių vasaros rezidenciją netoli Romos.

Kamerlengas taip pat organizuoja prieš konklavą rengiamus kardinolų susitikimus – vadinamąsias kongregacijas.

Popiežių mirties atvejais konklavos turi prasidėti po 15-20 dienų, tačiau šįsyk ji gali prasidėti ir anksčiau.

Pasak Kardinolų kolegijos dekano Federico Lombardi, penktadienį, kovo 1-ąją — pirmą sedisvakansijos laikotarpio dieną – kardinolams bus pranešta apie pirmosios generalinės kongregacijos sušaukimą.

F.Lombardi neatmetė galimybės, kad ši pirmoji kongregacija, per kurią būtų paskirta konklavos naujam popiežiui išrinkti pradžios data, prasidės jau pirmadienį, kovo 4 dieną.