Kaip rašoma BBC, atskleista tikroji Skripalių apnuodijimu įtariamo vyro pavardė. Remiantis užsienio žiniasklaida, vyras, kuris anksčiau buvo apibūdinamas kaip Ruslanas Boširovas iš tiesų yra Anatolijus Čepiga.
„Bellingcat“ nurodė, įtariamasis, naudojęsis Ruslano Boširovo vardu išduotu pasu, iš tikrųjų yra pulkininkas Anatolijus Čepiga, kuriam 2014 metais buvo skirtas aukščiausias šalies apdovanojimas – Rusijos didvyrio medalis.
Britanija kaltina R. Boširovą ir antrąjį įtariamąjį – Aleksandrą Petrovą – kovo 4-ąją mėginus Solsberio mieste nužudyti buvusį GRU pulkininką S. Skripalį ir jo dukterį Juliją Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Jungtinė Karalystė sako mananti, kad leidimas įvykdyti šią ataką buvo suteiktas „Rusijos valstybės aukščiausiu lygmeniu“. Maskva šiuos kaltinimus įnirtingai neigia.
Maskva „Bellingcat“ pareiškimo kol kas nekomentavo.
Abu įtariami rusai neseniai davė interviu Kremliaus finansuojamai televizijai RT ir teigė, kad Solsberyje lankėsi kaip turistai, taip pat tvirtino niekaip nesantys susiję su Skripalių apnuodijimu. Vyrai taip pat neigė britų pareiškimus, kad jie yra Rusijos karinės žvalgybos karininkai ir tikino užsiimantys maisto papildų verslu.
„Bellingcat“ nurodė įdėmiai išanalizavusi Rusijos karinių akademijų absolventų nuotraukas ir vienoje grupinėje fotografijoje pastebėjusi vyrą, panašų į R. Boširovą. Galiausiai paieškos naudojantis internete prieinamomis nutekintomis Rusijos duomenų bazėmis atvedė prie vieno karininko – A. Čepigos. Grupei pavyko surasti A. Čepigos paso failą, datuotą 2003 metais. Jame esančioje nuotraukoje matomas asmuo yra labai panašus į R. Boširovą.
Tyrėjai nurodė, kad A. Čepiga ne kartą buvo pasiųstas į Čečėnija, kur Rusijos pajėgos kovojo su islamistais sukilėliais. Grupė atkreipė dėmesį, kad šis karininkas 2014-ųjų gruodį buvo apdovanotas Rusijos didvyrio medaliu, todėl labai tikėtina, kad šis apdovanojimas jam buvo skirtas už veiksmus separatistinio konflikto krečiamoje Rytų Ukrainoje.
DELFI primena, kad anksčiau britų saugumo tarnybos tikino, kad įtariamųjų vardai yra Aleksandras Petrovas ir Ruslanas Boširovas. Tyrėjų nuomone, šie vardai veikiausiai yra pseudonimai.
Interviu prokremliškai televizijai RT jiedu paneigė turėję ką nors bendrą su pasikėsinimu nužudyti ir tvirtino, kad lankėsi Britanijoje kaip turistai.
Buvęs GRU pulkininkas ir jo dukra Julija kovą buvo rasti be sąmonės pietiniame Anglijos mieste Solsberyje. Jiedu buvo apnuodyti nervus paralyžiuojančia medžiagą, kuria buvo ištepta S. Skripalio namų durų rankena, teigia britų policija.
Jiems į pagalbą atėjęs policininkas taip pat atsidūrė ligoninėje, bet vėliau visi trys apnuodytieji pasveiko.
Praėjus keliems mėnesiams po incidento netoli Solsberio esančiame Eimsberio miestelyje ta pačia medžiaga buvo paveikta viena britų pora – Dawn Sturgess ir Charlie Rowley.
Anot policijos, „Novičiok“ likučių buvo netikrų kvepalų buteliuke, kurį rado Ch. Rowley ir atidavė savo partnerei. Jie abu smarkiai susirgo, o D. Sturgess kiek vėliau mirė.