Namas ant ežero kranto, esantis pusiaukelėje tarp Sankt Peterburgo ir Maskvos, už 20 minučių kelio sraigtasparniu nuo Kremliaus, yra pagrindinė dviejų mažamečių V. Putino sūnų rezidencija, teigiama „Dossier Center“ – tiriamosios naujienų agentūros, kurią finansuoja tremtyje gyvenantis buvęs naftos magnatas ir aršus V. Putino kritikas Michailas Chodorkovskis, – pranešime. Žurnalistai seniai rašė, kad V. Putinas yra sugyvenęs du sūnus su buvusia olimpine gimnaste ir Valstybės Dūmos deputate Alina Kabajeva, tačiau „Dossier“ ataskaitoje, paremtoje daugiausia interviu su šaltiniu, gyvenusiu ir dirbusiu rezidencijoje ir reguliariai bendravusiu su abiem berniukais, atskleidžiama kur kas daugiau.

71 metų V. Putinas apie savo šeimą kalbėti nelinkęs, kaip ir Kremlius visus tuos metus jam būnant valdžioje. 2015 m. per televiziją transliuotoje spaudos konferencijoje V. Putinas sakė: „Niekada su niekuo nekalbu apie savo šeimą. Kiekvienas žmogus turi teisę į savo likimą. Žmonės gyvena savo gyvenimus ir daro tai oriai.“

Tačiau šio mėnesio pradžioje lankydamasis Tyvos srities mokykloje, V. Putinas išsakė neįprastą komentarą.

„Kai kurie mano šeimos nariai, patys mažiausieji, taip pat kalba kiniškai, ir visiškai laisvai“, – pareiškė prezidentas. Nebuvo aišku, ar jis turi omenyje tris anūkus, kuriuos, kaip pranešama, yra pagimdžiusios dvi jo dukterys iš santuokos su Liudmila Putina (2014 m. pasibaigusios skyrybomis), ar 41-erių metų A. Kabajevos 2015 ir 2019 m. pagimdytus sūnus.

Putino dukros

Vyriausioji V. Putino dukra Marija gimė 1985 m. Leningrade, šiuo metu jai 39 metai. Nors V. Putinas šių pranešimų nepatvirtino, ji buvo identifikuota kaip endokrinologė Marija Vladimirovna Voroncova. Moteris aktyviai dalyvauja valstybės finansuojamame onkologijos centre netoli Sankt Peterburgo kaip viena iš pagrindinių kompanijos „Nomeko“, valdančios šį 634 mln. dolerių vertės projektą, akcininkių.

Jaunesnioji V. Putino dukra Jekaterina gimė 1986 m. Drezdene, tuometinėje Rytų Vokietijoje, šiuo metu jai 38 metai. Žurnalistai ją įvardijo kaip Kateriną Vladimirovną Tichonovą, buvusią akrobatę ir šokėją, vadovaujančią valstybės finansuojamam verslo inkubatoriui prie Maskvos valstybinio universiteto. Ji taip pat yra universiteto Sudėtingų sistemų matematinių tyrimų instituto direktoriaus pavaduotoja. Nuo 2013 m. iki 2018 m. buvo ištekėjusi už milijardieriaus verslininko Kirilo Šamalovo.

Putino sūnūs

Dar prieš skyrybas su Liudmila 2014 m. prezidentas nuo 2008 m. palaikė romantinius ryšius su A. Kabajeva.

2020 m. Rusijos leidinys „The Insider“ pranešė, kad Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji akušerė-ginekologė Leila Adamjan ir jos dukra buvo įregistruotos kaip elitinio Maskvos nekilnojamojo turto, kurio vertė siekia 1 mlrd. rublių (11 mln. dolerių), savininkės. Pirkimas įvyko praėjus keliems mėnesiams po to, kai A. Kabajeva, kaip pranešama, pagimdė kūdikį Maskvos Kulakovo nacionaliniame akušerijos, ginekologijos ir perinatologijos mokslinių tyrimų centre, kuriame dirbo L. Adamjan. Žurnalistas Sergejus Kanevas tuomet rašė, kad ligoninę nuodugniai apieškojo ir saugojo Federalinės apsaugos tarnybos (JAV slaptosios tarnybos analogo Rusijoje) agentai.

2019 m. gegužės 23 d., praėjus dviem savaitėms po A. Kabajevos gimdymo, per ceremoniją Kremliuje V. Putinas asmeniškai apdovanojo L. Adamjan antrojo laipsnio ordinu „Už tarnybą tėvynei“.

„Dossier“ ataskaitoje teigiama, kad pirmasis V. Putino ir A. Kabajevos sūnus Ivanas gimė 2015 m., o jaunėlis Vladimiras – 2019 m. „Dossier Center“ teigė gavęs berniukų nuotraukas, tačiau nusprendęs jų neskelbti, kad apsaugotų nepilnamečius.

„Jie nedaug laiko praleidžia su tėvais, – RFE/RL Rusijos tarnybai pasakojo pagrindinis „Dossier“ ataskaitos autorius Ilja Roždestvenskis. – Mūsų duomenimis, apie 30–60 minučių per dieną.... Auklės iš dalies atstoja jiems tėvus, su jais pusryčiauja, moko ir kartu mankštinasi.“

Vis dėlto, pridūrė I. Roždestvenskis, Ivanas dievina V. Putiną.

„Sūnus labai brangina jų žaidimus drauge ir bendras ledo ritulio rungtynes, – paaiškino jis. – Abu sūnūs žaidžia vienoje komandoje su Vladimiru Putinu prieš Federalinės apsaugos tarnybos agentus. Ivanas ne kartą yra pasakojęs tarnams istoriją, kurią, matyt, jam papasakojo tėvai: esą jam gimus tėvas buvo toks laimingas, kad suriko: „Valio! Pagaliau sūnus!“

I. Roždestvenskis pridūrė, kad abu berniukai mokosi anglų ir vokiečių kalbų.

„Gali būti, kad jie ruošiami sportininkų karjerai, – pridūrė jis. – Jie turi profesionalius trenerius, vieną – gimnastikos, kitą – plaukimo. Turi šachmatų mokytoją. Vyresnysis sūnus taip pat mokosi akademinių dalykų.“

„Jie retai sutinka savo amžiaus vaikų, – sakė jis. – Tik per šventes, tarkim, Naujuosius Metus, kai šeima pasikviečia draugų. Draugai, kelias savaites praleidę karantine, atvyksta į Valdajų ir kartu atsiveža savo vaikus.“

„Kronprincai“

„Dossier Center“ vidinis šaltinis parodė skelbimą, kuris šių metų pradžioje pasirodė elitinės įdarbinimo agentūros „English Nanny“, aptarnaujančios turtingus žmones iš Rusijos, Kazachstano, Kinijos ir kitų šalių, interneto svetainėje. Skelbime buvo ieškoma „kartu gyvenančios anglų kalbos mokytojos dviem 4 ir 8 metų amžiaus vaikams Sankt Peterburgo regione“.

„Šeima gyvena izoliuotai“, buvo rašoma skelbime, kuriame taip pat siūlomas 7700 eurų mėnesinis atlyginimas. Jame patikslinama, kad mokytoja „dirbs izoliuotai“ ir „neišvyks iš darbdavio teritorijos“.

Pasak „Dossier“ pranešimo, dvaro personalas nelinkęs drausminti vaikų ar taikyti jiems kokius nors apribojimus, taigi berniukai auga jausdamiesi privilegijuoti ir apsupti privačių lėktuvų bei jachtų. Prieš 2022 m. Maskvos invaziją į Ukrainą jie reguliariai leisdavo laiką su A. Kabajeva Rusijos prezidento 119 mln. dolerių vertės 82 metrų jachtoje „Graceful“, rašė „Dossier“.

„Nuo pat gimimo visi aplink juos šokinėja, tenkina kiekvieną užgaidą ir elgiasi taip, tarsi jie būtų kronprincai... Nenuostabu, kad jie visa tai priima kaip savaime suprantamą dalyką“, – teigė I. Roždestvenskis.

Rusų žurnalistas Konstantinas Egertas, dirbantis „Deutsche Welle“, pastebėjo, kad V. Putino sūnūs „gyvena lygiai taip pat, kaip gyveno Rusijos imperatoriškosios šeimos vaikai, tik uždaresnėje dvasinėje ir fizinėje aplinkoje“.

„Akivaizdu, kad jie save laiko naująja diduomene, naująja aristokratija, – teigė K. Egertas. – Jie valdo Rusiją lygiai taip pat, kaip ji buvo valdoma feodaliniais laikais...“

„Šių naujųjų bajorų gyvenimas, lyginant su masiniu Ukrainos miestų apšaudymu, yra monstriškas mūsų laikų kontrastas, – pridūrė jis. – Žinoma, tai liudija Rusijos elito moralinį nuosmukį ir Rusijos visuomenės abejingumą. Tai daug pasako apie Rusijos moralinę krizę. Šių dviejų berniukų likimas yra tik dalis milžiniško šios monstriškos krizės peizažo.“

Šaltinis
Temos
Copyright (c)2022 RFE/RL, Inc. Used with the permission of Radio Free Europe/Radio Liberty, 1201 Connecticut Ave NW, Ste 400, Washington DC 20036.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)