M. Fallonas, pareiškęs, kad jo paties elgesys galbūt „turėjo trūkumų“, yra pirmasis dėl šio skandalo atsistatydinęs britų politikas.
Sekretorius, priklausantis Konservatorių partijai, savo atsistatydinimo pareiškime ministrei pirmininkei Theresai May rašo: „Pastarosiomis dienomis buvo pareikšta kaltinimų apie parlamento narių, įskaitant mano paties, elgesį. Daug jų buvo neteisingi, bet suprantu, kad praeityje nepateisinau aukštų standartų, mūsų reikalaujamų iš ginkluotųjų pajėgų, kurioms turiu privilegiją atstovauti.“
Anksčiau šią savaitę pasirodė pranešimų, jog M. Fallonas, kuris ketina likti parlamento nariu, atsiprašė, kad prieš 15 metų padėjo ranką ant kelio žurnalistei Juliai Hartley-Brewer.
Žurnalistė per televiziją sakė nemananti, kad M. Fallono atsistatydinimas iš ministrų kabineto yra nulemtas vien to 2002 metų incidento.
„Darau prielaidą, kad pasirodys daugiau įtarimų, – sakė ji „Sky News“. – Labai abejoju, kad tai dėl mano kelio, o jei ir taip, galvoju, kad tai išties beprotiška, absurdiška ir kvaila.“
M. Fallonas tiesiogiai neatsakė į transliuotojo BBC klausimą, ar nerimauja, kad pasirodys daugiau istorijų apie jo elgesį.
„Kultūra bėgant metams pasikeitė; tai, kas galėjo būti priimtina prieš 15, 10 metų, aiškiai nėra priimtina dabar“, – sakė jis.
Spaudimas vyriausybei
T. May paragino sugriežtinti parlamentarų elgesio taisykles ir, iškilus į viešumą keliems įtarimams dėl seksualinio priekabiavimo Vestminsteryje, paprašė kitų partijų lyderių kitą savaitę susitikti su ja.
Laiške M. Fallonui, kuris į parlamentą pirmą kartą buvo išrinktas 1983 metais, T. May padėkojo jam už „ilgą ir įspūdingą ministro karjerą“.
„Pripažįstu tą tipiškai rimtą manierą, su kuria vertinote savo poziciją, ir konkretų pavyzdį, kurį norite parodyti kariams ir kitiems žmonėms“, – rašė ji.
M. Fallonas gynybos sekretoriumi dirbo nuo 2014 metų ir buvo laikomas stabilia figūra Konservatorių partijoje, nuolat pasitelkiama ginti vyriausybę televizijoje ir radijuje.
Jo pasitraukimas galėtų priversti T. May imtis sudėtingo vyriausybės pertvarkymo, nors šiuo metu jai sunku suvaldyti nesutarimus dėl „Brexit“ savo partijoje ir išlaikyti autoritetą po pačios sušauktų pirmalaikių rinkimų birželio mėnesį, kurie, priešingai nei tikėtasi, pablogino torių pozicijas.
Galimas priekabiavimas Vestminsteryje
Prieš T. May vyriausybę buvo pareikšti keli įtarimai lytiniu priekabiavimu, vyksta tyrimas dėl pareiškimų, kad jos de facto pavaduotojas Damianas Greenas lietė žurnalistės Kate Maltby kelį ir vėliau nusiuntė jai dviprasmišką SMS žinutę.
D. Greenas sakė, jog „absoliučiai ir visiškai netiesa“, kad jis „kada nors kaip nors bandė seksualiai suartėti“ su šia žurnaliste.
Jaunesniojo prekybos ministro Marko Garnierio atžvilgiu taip pat vyksta tyrimas dėl ministro kodekso pažeidimų. Įtariama, kad jis 2010 metais savo buvusios sekretorės paprašė nupirkti jam sekso žaisliukų.
Vestminsteryje išplatintame sąraše, kuriame, kaip pranešama, išvardijami įprasti santykiai, seksualiniai polinkiai ir nekonkretūs bei nepatvirtinti pareiškimai dėl nederamo elgesio, yra dešimtys valdančiosios Konservatorių partijos politikų.
Tačiau įtarimai reiškiami ne vien toriams.
Garsi pagrindinės opozicinės Leiboristų partijos aktyvistė antradienį pareiškė, kad prieš šešerius metus ją, dar paauglę, išžagino vienas šios partijos narys.
Bex Bailey (Beks Beili), kuriai dabar – 25-eri, BBC sakė: „Pasakiau vienam aukšto rango darbuotojui, kuris man pasakė, kad man patariama apie tai nepranešti.“
Leiboristų lyderis Jeremy Corbynas nurodė tuojau pat atlikti tyrimą ir gyrė jos „didžiulę drąsą“.
Anksčiau trečiadienį vienas buvęs parlamento stažuotojas pareiškė, kad 2012 metais jį seksualiai užpuolė buvęs parlamentaras, kuris priėjo prie jo prie Bendruomenių Rūmų baro.
„Staiga jo ranka nuslydo link mano sėdmenų, jis ten gerai pačiupinėjo ir nusileido dar truputį žemiau, man tarp kojų“, – BBC sakė Jamesas Greenhalghas.
Jis pridūrė po poros mėnesių bandęs pranešti apie incidentą, bet parlamentaro partija jam pasakiusi, kad jis negali to padaryti anonimiškai, todėl tolesnių veiksmų jis nesiėmė.