Tuan Tuan buvo viena iš dviejų pandų, kurios buvo padovanotos šiai šaliai 2008 metais, Kinijai palankaus lyderio Ma Ying-jeou prezidentavimo pripažinimo ženklan.
Gyvūno varde, kuris reiškia „susijungimas“, buvo įžvelgta užuomina į Kinijos siekį vėl prijungti savivaldą turintį Taivaną prie kontinentinės Kinijos.
Tačiau Ma Ying-jeou traukiantis iš prezidento posto ir jį ruošiantis užimti rinkimus laimėjusiai ir Pekino nemėgstančiai prezidentei Tsai Ing- wen, internete pasirodė gausybė pranešimų, kad Tuan Tuan nugaišo dėl dvasinio negalavimo.
Po žinios apie pandos mirtį, kurią paskelbė Kinijos žiniasklaida, pvz., svetainė huanqiu.com ir laikraštis „People's Daily“, skaitytojai prakalbo apie žlugusią Pekino propagandos mašiną.
„Tuan Tuan nugaišo. Propaganda beviltiška“, – parašė vienas skaitytojas „People's Daily“ paskyroje tinkle „Twitter“.
Buvo tokių, kurie palankiai sutiko šią žinią. Taivano laikraščio „Liberty Times“ svetainėje vienas parašė: „Gerai..., mums nebereikės leisti tiek pinigų Kinijos pandai auginti“.
Žiniai pasiekus Taibėjų, jo zoologijos sodas patikino, kad Tuan Tuan ir kitos pandos yra gyvos ir sveikos.
„Visų trijų pandų sveikata yra gera“, – pareiškė zoologijos sodo atstovas Erikas Cao.
Huanqiu.com vėliau ištaisė savo klaidą ir už ją atsiprašė Taivano zoologijos sodo bei savo skaitytojų.
„People's Daily“ taip pat paskelbė pataisymą tinkle „Twiter“ ir paaiškino, kad redakcija buvo „neteisingai informuota“.
Kai kas Taivane piktinosi klaidinančiais pranešimais, o kai kas juokavo, kad Kinija būtų pradėjusi karą su Taivanu, jeigu panda tikrai būtų nugaišusi.
„Cha-cha, istorijoje būtų rašoma, kad Kinija užpuolė Taivaną dėl pandos“, – skelbė viena žinutė svetainėje „Apple Daily“.
Kitas skaitytojas šią mintį plėtojo toliau, pridurdamas, kad dėl pandos mirties būtų apkaltintos už nepriklausomybę pasisakančios grupuotės.
Nors Taivanas yra nepriklausoma demokratinė valstybė, jis niekada oficialiai nėra paskelbęs atsiskyrimo nuo Kinijos.
Už nepriklausomybę pasisakančios Taivano grupės kritikavo Ma vyriausybę, kad ji priėmė 2008 metais Kinijos dovanotas pandas, kurios, pasak jų, yra dalis Pekino spaudimo prijungti salą prie kontinentinės Kinijos.
Tačiau šios politinės įžvalgos nesutrukdė visuomenei pamilti šių gyvūnų ir pandos tapo viena didžiausių Taivano zoologijos sodo įžymybių.
Antroji „pandomanijos“ banga Taivaną užliejo 2014 metais, kai kinų padovanota porelė po virtinės dirbtinio apvaisinimo procedūrų atsivedė savo jauniklį Yuan Zai.