Viename paskelbtame pranešime sakoma, kad atlikusi kratą tame name policija nustatė potencialaus ketvirto užpuoliko tapatybę, o tyrėjai toliau aiškinasi, kaip buvo finansuojami ir aprūpinami trys žinomi ekstremistai, kurie visi buvo nukauti per saugumo pajėgų reidus. Policija sakė naujienų agentūrai „The Associated Press“, kad dar maždaug šeši tos pačios džihadistų kuopelės nariai gali būti laisvėje.
„Apčiuopėme kelis nepaprastai pavojingus žmones – vyrus ir moteris, – sakė Prancūzijos policijos profsąjungos atstovas Christophe'as Crepinas. – Mes iš tiesų kariaujame.“
Tyrėjų dėmesio centre atsidūrė vienbutis namas ramioje gatvėje Paryžiaus pietiniame priemiestyje Žantiji, kurį A. Coulibaly išsinuomojo prieš maždaug dvi savaites. Prancūzijos pareigūnai atsisakė pateikti detalių, kas buvo rasta tame būste, bet dienraštis „Le Parisien“ paskelbė, kad Paryžiaus kriminalistų brigados policijos specialiojo kovos su terorizmu padalinio detektyvai ten rado mopedą, kuris padėjo nustatyti „ketvirtąjį vyrą“, veikusį kaip A. Coulibaly bendrininkas.
Laikraštis neatskleidė to vyro vardo, bet nurodė, kad jis galbūt pašovė ir sunkiai sužeidė vieną vyrą, sausio 7-ąją bėgiojusį Fontene o Rozo priemiestyje.
Tą pačią dieną du A.Coulibaly draugai – Cherifas Kouachi ir jo brolis Saidas – nužudė 12 žmonių per ataką satyrinio savaitraščio „Charlie Hebdo“ redakcijoje Paryžiaus centre.
Pasak pareigūnų, užpuolikai buvo sukaupę nemenką arsenalą, kurį sudarė trys naujo modelio Kalašnikovo automatai, raketinis granatsvaidis, automatinis pistoletas, dūminės granatos ir užtaisai, skeveldrinės granatos, pistoletai ir pramoniniai sprogmenys.
Tyrėjai taip pat kruopščiai aiškinosi ekstremistų finansavimo grandinę. Buvę narkotikų prekeiviai, palaikę ryšius su A. Coulibaly, sakė AP, kad jis dar prieš mėnesį pardavinėjo marihuaną ir hašišą Paryžiaus priemiesčiuose. Daugelyje Prancūzijos žiniasklaidos pranešimų sakoma, kad broliai Kouachi pardavinėjo suklastotas sporto prekes, pagamintas Kinijoje.
Ch.Crepinas sakė, kad policija laikosi nuomonės, jog žudikai neturėjo pakankamai išteklių patys finansuoti savo teroristinę veiklą. Jiems reikėjo pinigų ne vien ginklams, šaudmenims ir įrangai, bet ir numanomų konspiracinių buveinių, panašių į butą Žantiji, nuomai, taip pat pragyvenimo išlaidoms.
„Turime reikalą su gerai organizuota, į mafiją panašia struktūra“, – pabrėžė Ch.Crepinas.
Tačiau Peteris Neumannas, Londone įsikūrusio Karaliaus koledžo Tarptautinio radikalizacijos studijų centro direktorius, sako manantis, kad tie asmenys laikėsi rekomendacijų, pateiktų viename 2004 metais išleistame vadovėlyje džihadistams, ir vertėsi savomis lėšomis.
„Jie galėjo sukčiauti naudodami kredito korteles netgi vogti iš žmonių, – aiškino P. Neumannas. – Jie visą Europos visuomenę laikė supuvusiais bedieviais.“
Tačiau du JAV žvalgybos pareigūnai reiškė abejones dėl tos versijos, sakydami, kad A.Coulibaly, teigęs, jog palaiko ryšius su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“, iš anksto koordinavo išpuolius su broliai Kouachi, teigusiais, kad veikia Jemeno „al Qaeda“ vardu.
Jemene veikianti tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ grupuotė trečiadienį prisiėmė atsakomybę dėl brolių atakos prieš „Charlie Hebdo“, bet kol kas neaišku, kuris iš brolių buvo susijęs su tuo judėjimu. Trečiadienį JAV pareigūnai sakė, kad Ch. Kouachi 2011 metais tikriausiai buvo išvykęs į „al Qaeda“ kovotojų mokymo stovyklą Jemene, bet pasinaudojo savo brolio Saido asmens dokumentais.
Prancūzijos pareigūnai taip pat nori rasti vyrą, pastebėtą su A.Coulibaly partnere Hayat Boumeddiene, kai ta moteris buvo nufilmuota apsaugos kamerų Stambulo oro uoste sausio 2 dieną. Ją lydėjęs asmuo buvo įvardytas kaip Prancūzijoje gimęs 23 metų Mehdi Belhoucine'as, kurio vyresnis brolis pernai buvo nuteistas metus kalėti dėl priklausymo tinklui, kuris verbavo kovotojus, norinčius kautis Afganistane ir Pakistane.
Turkijos pareigūnai patvirtino, kad H. Boumeddiene išvyko į Siriją, o tačiau neaišku, kur šiuo metu yra M.Belhoucine'as.