Žalio kaspino forma buvo susodinti 298 medžiai – po medį už kiekvieną žmogų, žuvusį per „Malaysia Airlines“ lėktuvo, skridusio reisu MH17 iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, katastrofą.

Veifhuizeno parke netoli Amsterdamo Schipholio oro uosto, iš kurio 2014 metų liepos 17-ąją pakilo pasmerktasis lėktuvas, per memorialo atidarymo ceremoniją prie vyriausybės ir tarptautinių pareigūnų prisidės Olandijos karalius Willemas-Alexanderis ir karalienė Maxima.

Per katastrofą žuvusių 298 keleivių ir įgulos narių vardus perskaitys jų šeimos nariai, 17 vietos vaikų padės gėlių.

Nors dauguma aukų byra olandai, lėktuve buvo žmonių iš 17 valstybių, tarp jų – australų, britų, Malaizijos ir Indonezijos piliečių.

„Medis daugelyje kultūrų simbolizuoja viltį ir ateitį, – sakoma aukų šeimų asociacijos pareiškime. – Mes ne tik norime pagerbti MH17 aukas, bet ir sukurti vietą, kur kiekvienas gali prisiminti tuos 298 keleivius.“

Iš aukų finansuotą projektą parengė menininkas Ronaldas A. Westerhuisas ir kraštovaizdžio architektas Robbertas de Koningas. Projektą iš trijų pasiūlymų 2015 metų pabaigoje išrinko žvusiųjų giminaičiai.

„Niekada nepamirškite“

Atėjus trečiosioms tragedijos metinėms jokių areštuotų įtariamųjų nėra, nors šį mėnesį buvo paskelbta, kad bet kokie teismai vyks Nyderlanduose.

Maždaug 100 žmonių yra ieškomi. Olandų vadovaujami tyrėjai nustatė, kad lėktuvas buvo numuštas rusų gamybos raketa BUK, atgabenta iš Rusijos į prorusiškų separatistų kontroliuojamas Ukrainos teritorijas.

Aplink memorialo medžius „geltonai spindės“ liepos mėnesį žydinčios saulėgrąžos, paskelbė fondas.

Šios gėlės taip pat simbolizuoja „saulėgrąžų laukus Rytų Ukrainoje, kur buvo rastos kai kurios lėktuvo nuolaužos“.

Kiekvienam medžiui duotas vienos iš aukų vardas. 11 rūšių medžių miškelio centre yra į dangų žvelgiančios akies formos plieno memorialas.

Viena obelis yra skirta 16-mečiui Gary iš Roterdamo, kurio palaikai dar neidentifikuoti.

„Malonu žinoti, kad jis turi medį, nes mes jo palaikų negavome. Nenorime, kad Gary būtų pamirštas. Nenorime, kad bet kas iš 298 aukų būtų pamirštas“, – dienraščiui AD sakė jo tėvas Janas Slokas.

16 m ilgio plieno antakis simbolizuoja „netekties naštą“, rašė dienraštis „Trouw“, kuris pridūrė, kad su laiku jis surūdys ir tai simbolizuos lėtą skausmo nykimą. Aukų vardai taip pat išgraviruoti plieno akies vyzdyje.

„Jei pažvelgsi vidun, pamatysi ir save, ir savo mylimo žmogaus vardą“, – laikraščiui sakė R. A. Westerhuisas.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (151)