Saugumo ir gynybos studijų instituto „IHS Jane's“ Terorizmo ir partizaninio karo tyrimų centro (JTIC) atliktas tyrimas taip pat parodė, kad vos 14 proc. smūgių buvo nukreipta prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“.

Sirijos vyriausybei pavyko padidinti savo kontroliuojamą šalies teritoriją nuo 16 proc. 2015 metų rugsėjį iki 47 proc. 2018 metų kovą.

Rusijos pagalba ne tik padėjo B. Assado režimui išsilaikyti, bet visiškai pakeitė Sirijos karo eigą.

„Rusijos intervencija davė Sirijos vyriausybei laiko ir galimybę sutelkti savo pajėgas prie strategiškai svarbiausių vietų ir su triuškinančia jėga atkovoti opozicijos užimtas teritorijas“, – sakė JTIC vadovas Matthew Henmanas.

„JTIC turimi duomenys rodo, kad aviacijos smūgiai atliko lemiamą vaidmenį šioje strategijoje. Opozicijos pajėgos dažniausiai negalėjo apsiginti, o tuo labiau atsakyti į karinių oro pajėgų smūgius“, – sakė jis.

B. Assado pajėgoms pavyko atgauti didžiulius ir svarbius centrus, tokius kaip Alepas ar Homsas, taip pat užtikrinti sienos su Libanu apsaugą ir pažaboti islamistų sukilėlių keliamą grėsmę Idlibe, nurodoma pranešime.

Nuo 2015 metų rugsėjo iki 2018 metų kovo Rusijos ir Sirijos karinių oro pajėgų smūgių skaičius išaugo nuo 2 735 iki 6 833.

Iš jų 930 buvo nukreipti prieš grupuotę „Islamo valstybė“, bet dauguma smūgių atiteko sukilėlių grupėms, parodė tyrimas.

Šie smūgiai „daugiausia buvo sukoncentruoti rajonuose, kuriose nebuvo arba beveik nebuvo „Islamo valstybės“ kovotojų“ , – paskelbė ekspertai.

Šaltinis
Temos
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (169)