Karališkoji puota yra skiriamasis vizito Jungtinėje Karalystėje bruožas. Pasak detalaus naujienų agentūros PA pranešimo, karalienė asmeniškai apžiūrėjo ir patikrino kiekvieną šio prabangaus renginio detalę: nuo įmantrių gėlių papuošimų iki pagal olandiškos skrybėlaitės formą išlankstytos staltiesės.
Vakarienė vyko rūmų pokylių salėje prie pasagos formos stalo. Karalienė ir Donaldas Trumpas sėdėjo pačiame viduryje, šalia jų sėdėjo pirmoji JAV ponia Melania, Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis princas Charlesas ir jo žmona Camilla, Kornvalio kunigaikštienė.
Valstybiniame bankete dalyvavo iš viso aštuoni Trumpų dinastijos nariai, įskaitant keturis vyriausius iš penkių D. Trumpo vaikų. Prie „U“ raidės pavidalo stalo taip pat sėdėjo 16 karališkosios šeimos narių ir daug verslo lyderių.
Jie buvo vaišinami troškinta oto file, Vindzorė ėrienos nugarine, pyragaičiais su braškėmis ir citrininių aloyzijų kremu bei šviežiais vaisiais.
Nepaisant ilgų planavimo mėnesių, pasak pranešimo, karalienė valgo sparčiai. Karališkasis protokolas numato, kad svečiai nebegali valgyti, kai pavalgo karalienė: tai reiškia, jog valgydami jie turi nešvaistyti laiko. Tačiau, jei besimėgaudamas patiekalais D. Trumpas būtų kiek užtrukęs, visgi niekas nebūtų jo stabdęs, mat JAV prezidentas buvo garbės svečias.
Stalo ruošimas yra itin kruopštus ir tikslus procesas. Vieta kiekvienam svečiui yra paskirta tiksliai 45 centimetrų atstumu, kiekviena kėdė vienodu atstumu nutolusi nuo stalo. Tas pat galioja ir šimtams ant stalo išdėliotų taurių.
Puotoje buvo 19 specialių serviravo stalelių, kiekvienu iš jų rūpinosi patarnautojas, liokajus, vyresnysis liokajus ir už vyno bei kitų alkoholinių gėrimų patiekimą atsakingas liokajus. Aptarnavimui jie pasitelkia taip vadinamą šviesoforo sistemą.
Suprantama, specialūs mitybos poreikiai taip pat nebuvo užmiršti: Velso princas prašė, kad prie duonos jam būtų patiektas ne sviestas, o dubenėlis alyvuogių aliejaus. Be to, prie jo kėdės buvo pritvirtinta pagalvėlė – ši priemonė padeda sumažinti princo Charleso nugaros skausmą.
Visą vakarą po tviskančiais šviestuvais grojo styginių orkestras, tačiau svečiai turėjo stebėti, ar į salę neįžengia 12 dūdmaišininkų: tai ženklas, kad pokylis baigėsi. Šią neįprastą tradiciją įvedė karalienė Viktorija.
Tiesa, tai nereiškia, jog trijų dienų vizito į Jungtinę Karalystę atvykusiam D. Trumpui nebeteks apsilankyti prašmatniose vakarienėse. Antrąjį vizito vakarą Trumpai rengia atsakomąjį karališkąjį pokylį „Winfield House“ – JAV ambasadoriaus rezidencijoje Londone.
Karalienė šiame renginyje nedalyvaus, tačiau jame apsilankys ir karalienei atstovaus princas Charlesas ir jo žmona Camilla. Renginio aprangos kodas – „Juodasis kaklaraištis“, o visa puota taip pat bus itin kruopščiai suplanuota.