Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas padėjo vainikų prie paminklo, skirto pagerbti 6 mln. žydų, kurie žuvo nuo nacių rankos per Antrąjį pasaulinį karą. Draugiją jam palaikė jo žmona bei Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Steinmeieris su sutuoktine Elke Bundenbender.

Leidinys „Bild“ atkreipė dėmesį į tai, kad poroms žingsniuojant tarp betoninių blokų, iš kurių sudarytas paminklas, B. Macron ir E. Bundenbender juokėsi susikibusios už rankų, ir pavadino „erzinančiu“ tokį pirmųjų ponių elgesį.

E. Macronas pagerbė žuvusiuosius atvykęs valstybinio vizito į Vokietiją. Vainikų padėjimo ceremonija buvo surengta antrosios vizito dienos pradžioje.

Paminklas Holokausto aukoms atminti yra netoli Brandenburgo vartų. E. Macronas ir F. W. Steinmeieris pakaitomis dėjo vainikus, kuriuos puošė Vokietijos arba Prancūzijos vėliavų spalvų kaspinai. Po trumpos ceremonijos abi poros nuėjo į netoliese esantį Holokausto aukų muziejų.

Prancūzijos ir Vokietijos prezidentai su žmonomis prie Berlyne esančio paminklo Holokausto aukoms atminti

E. Macronas pirmąjį per 24 metus Prancūzijos prezidento valstybinį vizitą į Vokietiją pradėjo šiltais žodžiais šeimininkams.

„Prancūzijos ir Vokietijos santykiai yra nepakeičiami ir svarbūs Europai“, – sakė E. Macronas sekmadienį pradėdamas trijų dienų valstybinį vizitą Vokietijoje. Jis atmetė prielaidą, kad šie santykiai, dažnai vadinami Europos varikliu, pradėjo strigti.

„Tai netiesa. Judame į priekį“, – per vertėją pareiškė E. Macronas.

Šis vizitas bus laikomas savotišku Vokietijos ir Prancūzijos santykių būklės patikrinimu esant rimtiems iššūkiams: nuo karo Ukrainoje iki galimo Donaldo Trumpo išrinkimo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentu. Vokietija ir Prancūzija yra pagrindinės Europos Sąjungos (ES) politikos formavimo iniciatorės. Taip pat šios šalys pamėgins susitarti dėl ES darbotvarkės artimiausiems penkeriems metams, tikintis kraštutinės dešinės sustiprėjimo po Europos Parlamento (EP) rinkimų birželio 6–9 d., dėl ko sprendimų priėmimų procesas ES pasidarys sudėtingesnis.

Nusileidęs Berlyne, E. Macronas iškart nuvyko į Vokietijos sostinės vyriausybinį kvartalą, kur susitiko su prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu ir dalyvavo festivalyje demokratijos tema.

F.-W. Steinmeieris pasveikino E. Macroną ir pavadino jo vizitą „Prancūzijos ir Vokietijos draugystės gilumo įrodymu“. Jis sakė, kad nors kartais nuomonės atskirais politikos klausimais skiriasi, Berlynas ir Paryžius visada „galiausiai susitaria“.

„Jei Vokietija ir Prancūzija sutaria, Europoje dar daug ką galima pasiekti“, – sakė jis.

E. Macronas taip pat pabrėžė birželio mėnesį vyksiančių Europos Parlamento (EP) rinkimų svarbą ir pavadino ES demokratijos ir bendrų vertybių gynėja.

Nors E. Macronas dažnai lankosi Berlyne, ši kelionė yra pirmasis valstybinis vizitas per 24 metus po Jacques’o Chiraco kelionės 2000 metais ir šeštasis – po pirmojo pokario Charles’o de Gaulle’io valstybinio vizito 1962-aisiais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)